Cookie Consent by Free Privacy Policy website

I letos otevřela své brány pražská letní kina. Kam vyrazit na film pod širým nebem?

05. 08. 2022 - Vincenc Novák

Letní kina jsou oblíbenými místy pro trávení letních večerů. Zajít si s přáteli na oblíbený film pod širým nebem je jedním ze symbolů léta. V Praze jich najdeme hned několik, tipy na ta nejlepší z nich naleznete v našem článku.

Letní kino Paramount MAX Černý Most
Jedno z pražských letních kin se nachází na originálním místě, a sice na střeše Centra Černý Most. Promítání zde probíhá každý čtvrtek od 21 hodin a program je zpestřen také vystoupeními stand-up komiků, které lze zahlédnout v pořadu Comedy Club. Výhodou tohoto kina je to, že je zdarma.
Letní kino ve Žlutých lázních
Žluté lázně jsou oblíbeným místem pro trávení horkých letních dní téměř uprostřed města. Zdejší letní kino se nachází na travnaté pláži a kapacita čítá až 2 500 diváků. Promítání začíná ve 21:00 a vstupné činí 250,- Kč.
Letní kino v Kasárnách Karlín
Další z letních kin se nachází nedaleko stanice metra Florenc, v prostoru zvaném Kasárna Karlín. Kapacita čítá 250 míst a projekce probíhají ve čtvrtky a soboty. Výhodou tohoto kina je, že v případě nepříznivého počasí se promítání pouze přesouvá dovnitř. Vstupné činí 80,- Kč.
Letní kino v Klubovně
Letní kino můžeme nalézt také v kulturním a komunitním centru Klubovna, jenž se nachází v Dejvicích. Vstupné je 80,- Kč a promítání probíhá každou středu. Kromě letního kina jsou v Klubovně pořádány také různé výstavy, koncerty či přednášky. Pokud se počasí nepovede, projekce se přesouvá na jiný den v týdnu.
Letní kino v Crossu
Na film pod širým nebem lze zajít také v klubu Cross v Holešovicích. Promítá se zde každou středu od 21:30 a vstupné činí 100,- Kč.
Kinobus 2022
Další z letních kin je v režii Dopravního podniku hlavního města Prahy. Kinobus brázdí ulice metropole od pondělí do čtvrtka a promítá od 20:30 do 12:45 v různých částech Prahy. Kapacita mobilního kina je 200 diváků a promítání je zdarma.
Letní kino na Pragovce
Do letního kina lze zajít také ve vysočanské Pragovce, kde se promítají kromě běžných filmů také vybrané oceněné filmy ze studia FAMU. Tématem letošního ročníku jsou šamani, sny a technologové. Promítá se každý čtvrtek po setmění. V případě nepříznivého počasí je projekce přesunuta do vnitřních prostor. Vstup je zdarma.

Zaujalo Vás některé z námi vybraných letních kin? Neváhejte je navštívit! Léto je nyní ve své polovině a na pořádné zážitky zbývá ještě dostatek času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram