Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Gymnázium v německé Pirně vyhlašuje přijímací řízení pro české studenty

17. 12. 2023 - Aneta Havránková

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vás informuje o jedinečné příležitosti pro české žáky a žákyně ve věku 11 až 12 let – přijímání přihlášek do 1. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného šestiletého studia na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.

Podmínky studia:

Studium na tomto gymnáziu je zaměřeno na přírodovědné obory a nabízí nejen výjimečný vzdělávací program, ale i řadu výhod pro české studenty. Mezi ně patří možnost internátního ubytování a stravování, které jsou hrazeny ministerstvy obou států. Českým žákům a žákyním je zajištěn pobyt na internátě od neděle do pátku.

Učebnice jsou k dispozici zdarma, a to v souladu s cílem umožnit co nejlepší vzdělávací zážitek pro všechny studenty.

Koncepce vzdělávání:

Studium na Gymnáziu Friedricha Schillera je postaveno na kombinaci učebních osnov saských gymnázií a českého Rámcového vzdělávacího programu. Český jazyk je zde povinnou součástí studia i maturitní zkoušky, což poskytuje studentům unikátní možnost zdokonalit se v mateřštině a současně rozvíjet jazykové dovednosti v němčině.

V prvních pěti letech studia jsou některé předměty vyučovány v češtině českými učiteli, což přispívá k plynulé integraci do výuky pro české studenty. Učební plán zahrnuje nejen výuku němčiny, ale také angličtiny, francouzštiny, španělštiny a latiny, obohacující tak jazykové portfolio studentů.

Absolventi mají možnost pokračovat ve studiu na vysokých školách jak v České republice, tak i v Německu, čímž se otevírá široké spektrum možností pro jejich budoucí kariéru.

Studium je šestileté a začíná od 7. ročníku, přičemž maturita se skládá ve 12. ročníku.

Přijímací řízení:

Do výběrového řízení mohou vstoupit žáci a žákyně 6. tříd základních škol nebo prim osmiletých gymnázií. Přihlášky je třeba doručit na adresu Gymnázia Friedricha Schillera do 28. února 2024. Přijímací zkoušky proběhnou na samotném gymnáziu v Pirně ve dnech 18. – 19. března 2024.

Podrobné informace:

Pro více informací a podrobností o studijním programu navštivte webovou stránku Gymnázia Friedricha Schillera: www.schillergymnasium-pirna.de.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram