Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Global teacher prize zná 32 semifinalistů

08. 04. 2021 - Pražský inovační institut

Do letošního ročníku Global teacher prize se přihlásilo 132 uchazečů z řad učitelů. Nezávislí hodnotitelé vybrali 32 z nich. Ti se utkají o postup do finále soutěže. Mezi semifinalisty je i pět pražských pedagogů. Učitele do soutěže navrhovali žáci, rodiče nebo kolegové, objevily se ale i nominace od celého pedagogického sboru školy. Ve větší míře než u předchozích ročníků také letos přicházely nominace od ředitelů škol. Celkem se letos přihlásilo 52 mužů a 82 žen.

„Letošní ročník je už druhý, do kterého zasáhla výuka na dálku. Ve srovnání s minulým rokem je z učitelů cítit mnohem větší únava, často nemají pocit, že by jejich současná forma výuky mohla být pro někoho inspirativní a přihlášení zvažovali i v tomto ohledu. Na druhu stranu pro ně byly letošní nominace, kvůli neosobní online výuce, mnohem větším povzbuzením než v předchozích letech, protože to byla pozitivní zpětná vazba, které se jim v současnosti nedostává,” vysvětluje koordinátorka Global Teacher Prize v České republice Hana Matoušů.

U nominovaných v prvním kole převažovali kandidáti ze základních škol - 73, učitelů ze středních škol bylo 53 a osm kandidátů vyučuje zároveň na základní i střední škole. Až na Karlovarských kraj se do ceny přihlásili kandidáti ze všech krajů.

Finalisté letošního ročníku budou oznámeni 16. dubna, slavnostní vyhlášení vítězů pak proběhne 10. června v Praze. Kandidát, který se umístí na prvním místě, obdrží finanční odměnu ve výši 100 tisíc korun. Finalisté, kteří se umístí na druhém a třetím místě, získají finanční ohodnocení ve výši 50 a 40 tisíc korun.

Letošní semifinalisty najdete zde: Semifinalisté GTP CZ 2021 ⋆ GTP CZ (gtpcr.cz)>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram