Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Filipův pohár finanční gramotnosti od ČSOB

21. 08. 2023 - Václav Petrů

Zapojte svou školu do 3. ročníku soutěže Filipův pohár o nejlepší znalosti ze světa peněz.

Začíná registrace do třetího ročníku Filipova poháru finanční gramotnosti, který pořádá ČSOB ve spolupráci s Policií České republiky, Asociací Science center a Českou národní bankou. Filipův pohár finanční gramotnosti zábavným způsobem ověřuje znalosti dětí v zacházení s penězi, hospodaření domácnosti, v oblasti moderních platebních metod i finančních produktů. V krajských kolech soutěžili žáci 6. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií od 1. listopadu do 30. listopadu v unikátní výukové aplikaci Filip – Poznej svět financí.

V prvním kole – tzv. krajském kole soutěží žáci sami za sebe v aplikaci Filip – Poznej svět financí. Do celostátního finále (koná se 29. ledna 2024 v Praze) postoupí z každého kraje vždy jedna škola. Pořadí škol v kraji určí součet pět nejlepších žáků, kteří soutěžili v aplikaci Filip v krajském kole. Finálové kolo se uskuteční v reprezentativních prostorách centrály České národní banky v centru Prahy, zúčastní se ho čtrnáct pětičlenných týmů. Vítězové dostanou hodnotné ceny: tablet iPad Air pro každého ze členů týmu.

Veškeré potřebné informace naleznou školy na stránkách projektu www.csob.cz/filipuvpohar. Aby žáci mohli postoupit do celostátního kola a vyhrát, je nutné, aby školu do 3. ročníku zaregistroval jejich učitel či zástupce školy.

Pro registraci do krajského kola musí zástupce za školu vyplnit formulář dostupný na www.csob.cz/filipuvpohar

Registrace je možná do 15. října 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram