Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Festival Open House Praha 2024 je tu. Co potřebujete vědět?

08. 05. 2024 - Šimon Hauser

V Praze se otevírají nejen dveře do historie, ale také do budoucnosti. Festival Open House Praha 2024, který letos slaví svůj desátý ročník, umožňuj návštěvníkům navštívit jindy nepřístupné budovy a bohatý doprovodný program. Od 13. května se město stane arénou pro nadšence do architektury.

Již od pondělí 13. května nabídne festival pestrou paletu doprovodných programů věnovaných nejen architektuře, ale také příběhům budov. Současně se pro zájemce otevře festivalové infocentrum v Kampusu Hybernská, kde budou k dispozici tištěné festivalové průvodce, limitovaná edice merchandise a informace k organizaci akce.

Otevřené budovy pro všechny

Vrcholným bodem festivalu je víkendové otevření 115 budov, které běžně nejsou přístupné veřejnosti - od historických paláců a památek po novostavby, technické i sakrální stavby. Praha nabídne svoji architektonickou paletu zdarma a bez nutnosti předchozí rezervace. Prohlídky probíhají po celou dobu trvání akce.

Přístupnost a inkluze

Letošní ročník klade důraz na myšlenku otevřeného a přístupného města pro všechny. Speciální prohlídky jsou organizovány pro děti či osoby se zrakovým a sluchovým hendikepem. Festivalový program se také rozšířil o interaktivní městskou hru Open Senses a workshop fyzické přístupnosti budov.

Programy pro všechny zájemce

Od přednášek a komentovaných procházek až po speciální prohlídky budov čeká návštěvníky bohatý doprovodný program. Letos se festival zaměřuje i na připomenutí významných československých architektů a historických událostí spojených s architekturou.

Dobrovolníci a infocentrum

Festival Open House Praha je komunitní akcí, která se neobejde bez dobrovolníků, majitelů budov a partnerů. Ve festivalovém infocentru v Kampusu Hybernská najdou návštěvníci veškeré informace o programu a budou si moci zakoupit festivalové suvenýry.

Praktické informace

Většina budov je kromě několika výjimek otevřena po oba víkendové dny od 10 do 18 hodin. Podrobné informace o prohlídkách a bezbariérovosti jsou k dispozici na webových stránkách festivalu. Prohlídky jsou zdarma a probíhají průběžně či v předem avizovaných časech.

Desátý ročník Festivalu Open House Praha 2024 slibuje být nejen oslavou architektury, ale i příležitostí k setkání a propojení lidí různých generací a profesí, a to v otevřeném a inkluzivním prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram