Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Festival Jeden svět má novou podobu. Uvede fikční filmy, změní svůj název i vizuál

19. 03. 2024 - Šimon Hauser

Jeden svět, ikonický filmový festival zaměřený na lidská práva, se chystá na velkou proměnu. Po čtvrt století působení se chystá otevřít novou kapitolu své existence. Ve středu 20. března se festival představí v zcela novém kabátě – s novým názvem, vizuálem i přístupem k filmovému umění.

Pro nadcházející ročník připravili organizátoři několik novinek. Kromě začlenění fikčních filmů s lidskoprávní tematikou do programu a změny názvu na "Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět", představí festival také novou nadčasovou vizuální identitu. Tato změna znamená, že logo a vizuál festivalu nebudou již každý rok měněny, nýbrž budou používány i v dalších letech, s cílem poskytovat divákům stabilní a rozpoznatelnou podobu. Dvacátý šestý ročník festivalu se uskuteční od 20. 3. do 21. 4. 2024 ve více než 40 městech po celé České republice.

Nová vizuální identita včetně loga je inspirovaná původním logem Jednoho světa, se kterým se v roce 1999 zrodil. Tehdejší motiv v podobě Země ve spojení s běžícími lidskými figurkami nyní nahrazuje abstraktní motiv tvořený čtvercem protínaným kruhem.

Obohacení programu

Další důležitou novinkou 26. ročníku festivalu bude obohacení programové nabídky – návštěvníci a návštěvnice se budou moci těšit nejen na promítání českých a zahraničních dokumentárních filmů, ale i fikčních snímků. Tematicky zůstanou hrané filmy ve stejném rámci jako zbytek programu a zaměří se na lidská práva. Fikční filmy tak budou spíše myšlenkově doplňovat dokumentární snímky v nesoutěžních tematických kategoriích. Počet promítaných dokumentů, které Jeden svět nabídne, však zůstane stejný jako v posledních dvou ročnících.

Kompletní program festivalu najdete zde.

Zdroj úvodního obrázku: Jeden svět / Volně k použití

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram