Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Erasmus buddy program: Možnost najít si zahraniční přátele

08. 10. 2023 - Markéta Wudiová

Chceš poznat nové kultury, potrénovat svoje znalosti v cizím jazyce nebo vybudovat mezinárodní přátelství? To vše nabízí program Erasmus buddy, který propojuje místní studenty s těmi zahraničními.

Princip celého programu je jednoduchý – místní „buddík“ se stává průvodcem navštěvujícího studenta během jeho Erasmus pobytu. Konkrétní podoba je poté na vzájemné domluvě, studenti zpravidla nejvíce potřebují pomoc ihned po příjezdu s orientací ve městě i na fakultě. Další podpora spočívá zejména ve společném trávení volného času, zapojení studenta do české kultury, případně v řešení individuálních problémů, které mohou nastat.

Nejvíce zahraničních studentů příjíždí za studiem do Prahy v zimním semestru, proto je právě nyní ten správný čas zapojit se tohoto programu, který funguje na bázi dobrovolnictví. Erasmus buddy program má již dlouholetou tradici na většině pražských vysokých škol jakými jsou Univerzita Karlova, ČZU, VŠE nebo ČVUT. Na každé univerzitě konkrétní podobu propojení studentů realizuje místní studentský spolek ESN (Erasmus Student Network).

Například na Univerzitě Karlově se mohou studenti zaregistrovat do aplikace Broady, po schválení koordinátorem si poté mohou vybrat svého zahraničního studenta, o kterého se budou v průběhu následujícího semestru starat. Je zde možnost vzít si pod svá křídla až 5 zahraničních studentů.

V aplikaci nejsou uvedeny jména studentů, ale je možné vybírat na základě země původu, pohlaví, oboru studia nebo koníčků. Po spárování obdrží zájemce o zapojení do programu kontaktní údaje a může se studentem seznámit již před začátkem jeho pobytu a domluvit na dalších plánech a podpoře.

Buddy program je tedy příležitostí zažít vlastní město z jiného úhlu pohledu, obohatit se o nové kulturní zážiky nebo si zblízka vyzkoušet, jak takový Erasmus pobyt vypadá pro ty, co váhají zda mají sami vyjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram