Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ekonomickou olympiádu vyhrál student pražského gymnázia PORG

18. 06. 2021 - Pražský inovační institut

Pátý ročník ekonomické olympiády má vítěze. Stal se jím Otakar Kořínek, student pražského gymnázia Nový PORG, který ovládl již minulý ročník soutěže zvítězil rovněž v loňském mezinárodním finále, kde se utkal se studenty ze čtyř zemí. Druhé místo obsadil Samuel Šmíd z Gymnázia Jana Keplera v Praze a na třetím místě se umístila Kateřina Zedníčková z Gymnázia Vysoké Mýto.

„Vítězství v Ekonomické olympiádě je mým dosavadním největším úspěchem. Určitě bych účast každému doporučil. Je to skvělý způsob, jak si rozšířit své vědomosti. Navíc základní ekonomické znalosti se hodí i lidem, kteří se rozhodnou v budoucnosti studovat jiné obory,“ řekl vítěz olympiády Otakar Kořínek.

vítěz Otakar Kořínek

Finále se standardně odehrává v prostorách České národní banky, letos se však kvůli pandemii konalo online. „Ekonomickou olympiádu považuji za nejúspěšnější projekt v oblasti ekonomického vzdělávání na středních školách. V této soutěži totiž nikdo neprohrává, studenti buď vítězí, nebo se učí. Oceňuji, že se INEV rozhodl zorganizovat letošní ročník i v těchto složitých časech ovlivněných pandemií. Chtěl bych poděkovat také učitelům, kteří využívají Ekonomickou olympiádu k osvětě v oblasti ekonomie a jsou schopni do této soutěže přivést více než 15 000 studentů. Věřím, že příští rok se na finále již opět potkáme osobně v prostorách České národní banky,“ sdělil Tomáš Nidetzký. viceguvernér České národní banky.

Vítěz letošního i loňského ročníku Otakar Kořínek patří mezi zakladatele ekonomického spolku Econet, který sdružuje především absolventy této soutěže a jeho aktivity zaštiťuje Institut ekonomického vzdělávání, který olympiádu organizuje. Kořínek bude v polovině září společně s dalšími čtyřmi nejlepšími letošními soutěžícími reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále Ekonomické olympiády.

Ekonomická olympiáda od příštího školního roku i na základních školách

Své ekonomické znalosti si budou moci od 1. září 2021 prověřit i žáci druhého stupně základních škol.

„Ekonomická olympiáda je stále náš dosud největší projekt. Jsem ráda, že se soutěž od letošního září rozšíří na základní školy. Olympiáda je určena pro všechny studenty, nejen pro ekonomické talenty. Věřím, že se podaří do projektu zapojit co nejvíce studentů základních škol a zvýšit tak jejich povědomí a zájem o ekonomii a finance,“ říká Martina Bacíková, zakladatelka a ředitelka Institutu ekonomického vzdělávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram