Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Do Prahy míří Future Port Youth - Konference zaměřená na žhavá témata budoucnosti, digitální technologie a podnikavost

19. 10. 2023 - Vincenc Novák

Opět po roce se vrací mezinárodní konference Future Port Youth zaměřená na technologie budoucnosti a témata s nimi spojená. Již potřetí v řadě s sebou přiveze světové špičky ve svém oboru, které mladým lidem předají svoji vizi budoucnosti a zápal do technologií, pomocí kterých chtějí zlepšovat svět. Akce určená pro studenty středních a vysokých škol a jejich učitele se uskuteční 9. listopadu.

Konference, která se letos poprvé koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, se zaměřuje na inspiraci a rozvoj mladých studentů v oblasti inovací, technologií, podnikavosti a digitálních dovedností. Vychází z myšlenky populárního futuristického festivalu Future Port Prague.

Akce se zúčastní studenti napříč Evropou

Cílem unikátní akce je poodhalit potenciál technologií budoucnosti a zasít u mladých lidí semínko inspirace a odvahy. Přímo na místě se konference zúčastní zhruba 150 studentů, dalších několik tisíc středoškoláků a vysokoškoláků ji budou sledovat živě přímo ze svých tříd napříč Evropou. Organizátoři tak kopírují unikátní formát, který se osvědčil i v předchozích ročnících.

Ukázka z loňského ročníku konference. Zdroj: Future Port

"Umožňuje nám to dostat konferenci k co největšímu počtu studentů, kteří navíc mají společný prožitek se spolužáky a svými učiteli. Mohou tak dále nad tématy diskutovat a pracovat. V letošním roce očekáváme rekordní účast," říká k unikátní formě konference CEO a zakladatel Future Portu Martin Holečko.

Studenti si chválí výběr témat i prezentujících

Organizátoři mají letos za cíl navázat na úspěchy z předchozích dvou ročníků, kterých se zúčastnilo přes 100 škol z více než 20 zemí světa. Akce tak již zvládla oslovit přes 5000 studentů. "Účast na Future Port Youth doporučuji všem učitelům a školám, kteří mají zvídavé žáky a do svých hodin rádi přináší nové materiály, využívají badatelské přístupy, doplňují výuku o aktuální informace a hledají nové zdroje," hodnotí uplynulý ročník třídní učitelka z Gymnázia Arabská Šárka Helebrant, podle které si její žáci v minulém roce chválili výběr témat i prezentujících.

Zdroj: Future Port

Letošní ročník akce přinese různá témata, jako je Budoucnost s umělou inteligencí, Budoucnost jídla, Mobility či Dezinformací. Důležité budou také bloky "Technologie, které pomáhají" a "Studenti mění svět", které se zaměřují na témata udržitelnosti a podnikavosti.

Stejně jako v loňském roce provede účastníky akcí anglická modelka, zpěvačka a moderátorka Tilly Lockey, která v dětství v důsledku onemocnění přišla o obě ruce. Díky vývoji technologií ale získala pokročilé biotické protézy, které jí ulehčují samostatný život. Svůj handicap Tilly převedla ve výrazný rys své osobnosti, objíždí svět a šíří povědomí o tom, co lidem jako ona mohou přinést inovace. Dodává také sebevědomí dalším lidem, kteří se ocitli v podobné situaci.

Nová soutěž ocení inovativní studentské projekty

Součástí akce je nově i soutěž o nejlepší studentský projekt využívající technologie ke zlepšení světa - Future Port Awards 2023. Vítěz si odnese odměnu ve výši 2000 eur a bude pozván na vyhlášení cen do Prahy během konference. Do pilotního ročníku se přihlásilo přes 30 projektů z Evropy, Afriky i Asie.

Účast na akci je pro studenty, učitele a školy zcela zdarma. Stačí se registrovat na webových stránkách Future Port Youth. "Byli bychom rádi, aby se přihlásili i ty střední školy, které nejsou čistě technologicky zaměřené. Technologie dnes pronikají do všech oborů a je důležité, aby měli studenti přehled v tom, jak zrovna oni mohou využít jejich potenciál k tomu, aby ovlivnili svůj život i život nás všech k lepšímu," říká Martin Holečko.

Zdroj úvodního obrázku: Future Port

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram