Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Diskuze na téma bytové krize a dostupnosti bydlení pro mladé v podání organizace Nekrachni

21. 03. 2023 - Vincenc Novák

Česká republika se v letošním roce již posedmé přidá k více než stovce zemí, které jsou zapojeny do mezinárodní iniciativy Global Money Week. Jedná se o kampaň Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj, jejímž cílem je boj proti chudobě, podpora finanční gramotnosti a šíření osvěty v oblasti finanční prosperity napříč generacemi.

Do letošního ročníku se zapojí i česká nezisková organice Nekrachni, která mladým lidem pomáhá v oblasti finanční gramotnosti. Nekrachni v rámci programu připraví panelovou diskuzi s názvem "A kde budeme bydlet my?". Pozvání do debaty přijal hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda, hypoteční specialista Tomáš Rusňák, investor a realitní expert Petr Vomastek a expert v oblasti dostupného bydlení Maxmilián Sup.

Náplní diskuze bude aktuální situace v oblasti bydlení. Diskutující se zaměří hlavně na "Generaci Z". Česká republika z evropského srovnání vychází jako jedna ze zemí s nejdražším bydlením. Zároveň však v Česku můžeme pozorovat nepoměr mezi výší výdělků a cenami bydlení, pro mladé lidi je tak bydlení stále hůře dostupné. Součástí diskuzního panelu budou také zástupci středoškoláků a mladých lidí.

Součástí týmu Nekrachni jsou mladí lidé do 30 let, kteří s podporou expertů bojují za zvýšení finanční gramotnosti v České republice. Cílem organizace je, aby čerství absolventi středních a vysokých škol uměli nakládat s financemi a tvořili tak novou, finančně gramotnou generaci.

Zdroj: Nekrachni z.ú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram