Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Devátý ročník Smart Cities Symposium Prague propojil studenty ČVUT s jejich texaskými kolegy

07. 06. 2023 - Vincenc Novák

V prostorách Národní technické knihovny se 25. a 26. května uskutečnil již devátý ročník akce Smart Cities Symposium Prague. Jedinečná akce zaměřená na inovace v městském prostředí byla letos u příležitosti 30. výročí existence Fakulty dopravní ČVUT propojena s 21. ročníkem European Transportation Congress.

Letošní ročník se nesl ve znamení aktuálních témat, mezi nimiž nechyběla udržitelná mobilita a aktuální energetická krize. Cílem akce je být multidisciplinární platformou, která kromě sdílení nových technologií slouží také pro výměnu zkušeností s jejich praktickým využitím v každodenním životě. Sympozium se konalo za účasti 220 účastníků z 15 zemí světa.

Autor: Lukáš Kozel

Mezi hlavní přednášející letos patřili místopředseda CCAM Christian Scharnhorst, profesor Lech Suwala z TU Berlin, Felix Metzger ze společnosti BVG (Berlín) a Porie Saikia-Eapen z MTA (New York). Na programu byla také vystoupení některých partnerských firem.

Akce se konala pod záštitou promátora Bohuslava Svobody /ODS/, ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely /nestr. za STAN/ a ministra dopravy Martina Kupky /ODS/. Sympozium zahájili děkan Fakulty dopravní Ondřej Přibyl, radní magistrátu hlavního města Prahy pro inovace Daniel Mazur /Piráti/, státní tajemnice ministerstva průmyslu a obchodu Martina Děvěrová a předseda výkonného výboru European Platform of Transport Sciences Janos Toth.

Součástí letošního ročníku byl čtrnáctidenní studentský workshop, na němž řešili studenti Fakulty dopravní reálná témata společně se svými kolegy z University of Texas at El Paso. Mezi řešenými tématy byl dopravní uzel na Veleslavíně či návrhy dopravních řešení pro města Slaný a Říčany.

Autor: Lukáš Kozel

Na závěr sympozia se v budově Národního muzea uskutečnil slavnostní galavečer, na kterém byly zahájeny oslavy 30 let založení fakulty. Součástí večera bylo také předávání ocenění k 15leté spolupráci mezi americkou univerzitou UTEP a FD a Ceny Fridrich List Awards pro nejvýznamnější vědeckou práci mladého tvůrce.

Autor úvodní fotografie: Lukáš Kozel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram