Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Den pro školu umožní studentům přijít na to, co by chtěli v životě dělat

09. 06. 2023 - Tereza Benešová

Program Den pro školu vznikl v Nadaci České spořitelny ve spolupráci s organizací Začni učit! Učitelé si mohou zdarma domluvit sérii setkání s dobrovolníky na různá témata.

Jak takový den vypadá?

Spolupráce může probíhat formou přednášky či workshopu. V případě že dobrovolník nemůže přijet do školy, je tu možnost on-line hodiny. Možností je také tandemová výuka, v rámci které hodinu vede učitel společně s dobrovolníkem. Další možností je návštěva studentů na pracovišti dobrovolníka.

Díky zapojení dobrovolníků z praxe si mohou žáci a studenti rozšířit své kompetence a získat lepší představu o tom, jaké dovednosti a předpoklady jsou potřeba mít pro konkrétní pracovní uplatnění, a co by oni sami chtěli v budoucnu dělat.

Dosud proběhlo 900 Dní pro školu, do programu se zapojilo na jeden tisíc dobrovolníků. „Žáci s dobrovolníky mluví o tom, jak využívají své znalosti a dovednosti ze školy v praxi. Díky návštěvám ze Dne pro školu poodkrýváme budoucnost, na kterou žáci zatím sami nedohlédnou.“ hodnotí svou zkušenost pedagožka Jarmila Klaudysová.

Více informací na www.denproskolu.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram