Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Čtvrtý ročník akce Příští stanice svět nabídl bohatý program

14. 06. 2024 - Michaela Kratochvílová

Ve čtvrtek 6. června se konal již čtvrtý ročník akce Příští stanice svět a opět nabídl bohatý program plný inspirativních besed, workshopů a zábavných aktivit. Celá akce, zaměřená na mezinárodní spolupráci a aktivní zapojení mladých lidí do světového dění, oživila nejen vnitroblok, ale i vnitřní prostory Domu zahraniční spolupráce, které byly otevřeny v rámci Dne mezinárodního vzdělávání.

Návštěvníci se na infostáncích na dvoře mohli seznámit s možnostmi zapojení do mezinárodního vzdělávání, soutěžit o ceny, naprogramovat robota nebo si odnést dočasné tetování. Programové bloky nabídly inspiraci na témata studia v zahraničí, dobrovolnictví, solidárních projektů, jak měnit své okolí, navazování přátelství v cizině či cestování po Evropě s DiscoverEU. Účastníci si mohli díky virtuální realitě a týmu Národního ústavu pro duševní zdraví vyzkoušet jízdu japonským rychlovlakem.

Workshop „Volím si Evropu“ umožnil diskutovat o významu demokracie a občanské angažovanosti. Beseda „Jak vyrazit už na střední“ zase přinesla zkušenosti Emy Forštové a Mariany Franclové, které studovaly v Rakousku a Španělsku, a podělily se o své zážitky s výběrem zahraničního pobytu a skloubením se studiem na střední škole.

Jan Holý a Petr Horník hovořili o dobrovolnické činnosti v zahraničí a jejím přínosu pro osobní rozvoj a realizaci vlastních projektů. Monika Večeřová představila solidární projekt „Žiju s rakovinou“, zaměřený na destigmatizaci rakoviny prostřednictvím videorozhovorů, blogů a sociálních sítí. Dalším zajímavým projektem byla online zastávka s Digital Haven, „útočištěm“ pro digitální wellbeing, které nabízí workshopy a online materiály zaměřené na zdravé digitální návyky. Victoria Marečková a Dmytro Myshanych pak v besedě „Jak vyrazit do světa i přes překážky“ poskytli cenné rady zájemcům o cestování navzdory překážkám.

Zdroj: DZS

Zdroj úvodního obrázku: Příští stanice svět / propagační materiál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram