Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Češka se přestěhovala na Bali a pomáhá desítkám dětí se vzděláváním

02. 03. 2023 - Aneta Havránková

Šárka Hloušková je dvaačtyřicetiletá rodačka z Česka, která se v roce 2016 rozhodla přestěhovat na Bali. Nejprve na ostrově byla jakožto turistka, ale ostrov ji učaroval natolik, že se na něm se svým manželem rozhodla už zůstat. Navíc zde založila neziskovou organizaci, která pomáhá tamním dětem se vzděláváním.

Celý příběh začal tím, že si Šárka četla knížku na zahradě svého hotelu. Pozorovali ji při tři tom balijské děti. Ona si je tak zavolala a půjčila jim pastelky. Kreslila si s nimi a hrála s nimi pexeso. Zpráva o Češce, co si hraje s místními dětmi se velmi rychle roznesla a ze tří dětí u ní na zahradě se staly desítky. Pro ty už tam ale nebyl dostatek prostoru.

Hlouškové však přálo štěstí a desítek dětí, které si s ní chtěly hrát na zahradě, si všiml i balijský vlastník pozemků. Zdarma ji tak jeden nabídl, ale stále musela shánět finance na stavbu budovy. Vybrat částku na stavbu se jí díky sociálním sítím a stránce Donio za pár týdnů povedlo a stavba klubovny pro děti mohla začít.

V klubovně se každý týden děti i jejich rodiče učí angličtinu, malují, hrají si vzdělávají se. Češce se daří celý chod klubovny financovat díky sociálním sítím. Natáčí videa na TikTok, kde vystupuje pod jménem Help by Sarah a prodává na svém e-shopu produkty vytvořené dětmi. Každému dítěti, které místo navštěvuje, také shání každoročně sponzora na jeho narozeninový dort či na prosí lidi o příspěvek na výlet do ZOO.

Vybraným nadaným dětem se také snaží shánět sponzory pro studium na střední škole či doučování. Každý měsíc také nabízí dobrovolníkům z České republiky, aby za ni na měsíc přijeli a docházeli za dětmi do klubovny. Dobrovolník má po celou dobu hrazené ubytování a zažije spoustu zábavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram