Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ateliér, kde talent nehraje roli: Kurzy umění pro děti a teenagery

14. 04. 2023 - Klára Nováčková

Programy pro děti a mládež, jejíchž cílem je naučit nejmladší generaci lásce k umění a podpořit jejich výtvarné schopnosti, mají v Národní galerii Praha (NGP) dlouholetou tradici. Jedním z posledních projektů je výtvarná dílna pro teenagery, která navazuje na kurz pro mladší děti. Co se všechno děti naučí a jak se na kurz přihlásit?

Náplň kurzu je neobyčejně bohatá. V rámci Ateliéru děti navštíví nejen Veletržní palác, ale i další objekty spadající pod NGP, jako je například Valdštejnská jízdárna, Salmovský palác či Klášter sv. Anežky České. Účastníci kurzu tak zdarma zhlédnou krátkodobé i stálé expozice a s pomocí lektorky následně budou ve své vlastní tvorbě reflektovat fragmenty z děl, které na ně nejvíce zapůsobily. Ateliér učí žáky debatovat o umění a vytvářet si na něj svůj vlastní názor. Program neprobíhá pouze ve vnitřcích prostorách, v teplejším počasí se většinou chodí do exteriéru.

Ateliér vede MgA. Tereza Beranová, scénografka a kostýmní výtvarnice, která s NGP spolupracuje jako lektorka dětských výtvarných kurzů již více než patnáct let. Od roku 2018 se podílí na platformě s názvem Máš umělecké střevo?, která se snaží v dětech a dospívajících podpořit kreativitu a výtvarné cítění.

Kurz je vhodný pro děti od deseti let, které baví svět umění. Důraz se neklade na žádné předešlé zkušenosti, talent zde nehraje žádnou roli. Ateliér volně navazuje na obdobný kurz pro mladší děti. Aktuálně začal druhý semestr kurzu, nicméně je možné si zaplatit i jednotlivé lekce. Cena činí 160,- na účastníka, a to včetně vstupů do expozic NGP a všech výtvarných materiálů a pomůcek. Kurzy se konají každé úterý od 15:15 do 17:15 hodin. Na kurzy je možné se přihlásit zde.

Zdroj fotografií: Logo NGP-NGP, ostatní Pixabay+<

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram