Cookie Consent by Free Privacy Policy website

ZŠ J.A. Komenského se díky půdní vestavbě dočkala rozšíření

20. 06. 2024 - Vincenc Novák

Základní škola J. A. Komenského v Břevnově nabídne od září svým žákům čtyři nové učebny, knihovnu, sedm kabinetů, a dosud chybějící velkou sborovnu. Novinkou bude také denní místnost či bezbariérový přístup díky výtahu.

Rozšíření školy nejdříve provázely komplikace, neboť vysoutěžený zhotovitel odešel ze dne na den od rozdělané práce. To je důvodem, proč byla stavba dokončena se zpožděním. Slavností otevření se konalo za přítomnosti představitelů městské části jakožto zřizovatele školy a investora stavby, vedení školy, zástupci servisní organizace Sneo a.s. i zástupci dodavatelské firmy Konsit, která stavbu dokončovala.

"S vestavbou získají naši učitelé nové důstojné prostory, zároveň přibylo mnoho nových kabinetů, kde mohou učitelé společně plánovat výuku. Pro žáky zase máme nové učebny, jak kmenové, tak dvě odborné," uvedla nově jmenovaná ředitelka školy Kateřina Hrečínová s tím, že jednu z učeben plánují využít na rozvoj digitálních kompetencí a vybavit ji počítači, druhou využijí pro přírodovědný směr. Během slavnostního otevření rozšířených prostor také došlo k symbolickému předání objektu vedení školy.

Škola má dva nové patrony

"Aby škola zažila nejen stavební, ale i myšlenkový restart, vymysleli jsme, že by obsah výuky měl někdo zaštiťovat," říká Hrčínová s tím, že škola získala dva nové patrony, jež mají vztah k oblastem, které by ráda rozvíjela. Jedním z nich bude děkan Fakulty životního prostředí ČZÚ Michael Komárek, jehož úkolem bude zaštiťovat značku Ekoškoly a bdít nad environmentální výchovou. "My jako Fakulta životního prostředí na České zemědělské univerzitě spolupracujeme s řadou škol, ale základní škola je to první a ono opravdu, pokud žáci budou už od prvního, druhého stupně vychováváni v tomto ohledu, tak určitě to je pro společnost velice přínosné a pro nás jako pro fakultu je to i pocta," uvedl Komárek.

Druhým patronem bude Petr Prokop Siostrzonek, arciopat břevnovského kláštera v nedalekém sousedství, který bude zaštiťovat výuku etiky. "Škola byla původně postavena na klášterním pozemku, tak se budeme snažit pomáhat pedagogům kultivovat žáky, především jejich srdce," uvedl ke své nové roli.

Zdroj: Praha 6

Zdroj úvodního obrázku: Praha 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram