V pátek 23. července byly slavnostním ceremoniálem odstartovány Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. Olympiády, v japonském Tokiu. V Praze při této příležitosti vyrostl Olympijský park ve Stromovce. V areálu Olymp Centra sportu najdete hned 38 stanovišť. Pro děti jsou připraveny takzvané hrací karty, se kterými si děti mohou zasoutěžit v až 20 různých sportech a získat odměnu za své výkony. Vyzkoušet můžete například unikátní model kanoistického vodního kanálu, jehož část je shodná se závodním kanálem v Tokiu.

Pro malé návštěvníky je také připravena expozice na témata olympismus, olympijské hodnoty a Tokio 2020 doplněná o zajímavá videa k vlastnímu puštění prostřednictvím QR kódů. Vnitřní expozicí vás provedou kreslené postavičky sourozenců Edy a Oly. Vysvětlí dětem hravou formou, jaké hodnoty jsou ty olympijské a co znamenají.

„Doufám, že se v Olympu zastaví co nejvíce dětí, které chceme po dlouhé koronavirové pauze, i prostřednictvím této akce, namotivovat zpět ke sportu. Věřím, že Olympijský festival je pro to skvělou příležitostí,“ říká pražský radní pro školství Vít Šimral.

Kapacita areálu je omezená vzhledem k platným koronavirovým restrikcím, a proto doporučují pořadatelé rezervovat si místo. Rezervaci na jednotlivé dny můžete provést zde. Děti mají vstup do areálu zdarma, dospělí platí 50 Kč.