Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V pátek 23. července byly slavnostním ceremoniálem odstartovány Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. Olympiády, v japonském Tokiu. V Praze při této příležitosti vyrostl Olympijský park ve Stromovce. V areálu Olymp Centra sportu najdete hned 38 stanovišť. Pro děti jsou připraveny takzvané hrací karty, se kterými si děti mohou zasoutěžit v až 20 různých sportech a získat odměnu za své výkony. Vyzkoušet můžete například unikátní model kanoistického vodního kanálu, jehož část je shodná se závodním kanálem v Tokiu.

Pro malé návštěvníky je také připravena expozice na témata olympismus, olympijské hodnoty a Tokio 2020 doplněná o zajímavá videa k vlastnímu puštění prostřednictvím QR kódů. Vnitřní expozicí vás provedou kreslené postavičky sourozenců Edy a Oly. Vysvětlí dětem hravou formou, jaké hodnoty jsou ty olympijské a co znamenají.

„Doufám, že se v Olympu zastaví co nejvíce dětí, které chceme po dlouhé koronavirové pauze, i prostřednictvím této akce, namotivovat zpět ke sportu. Věřím, že Olympijský festival je pro to skvělou příležitostí,“ říká pražský radní pro školství Vít Šimral.

Kapacita areálu je omezená vzhledem k platným koronavirovým restrikcím, a proto doporučují pořadatelé rezervovat si místo. Rezervaci na jednotlivé dny můžete provést zde. Děti mají vstup do areálu zdarma, dospělí platí 50 Kč.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram