Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V den, kdy se po celém světě slaví světový den učitelů, tedy 5. října, startuje nový ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. Již 29. nejoblíbenější kantor bude vybrán ve finále soutěže, které se uskuteční 25. března 2022. Nominaci mohou žáci základních a středních škol posílat až od konce roku 2021.

Pravidla, jak svého oblíbeného pedagoga přihlásit, jsou již od prvního ročníku soutěže stejná. Do přihlášky, kterou najdou žáci na http://www.zlatyamos.cz/, je třeba napsat stručnou charakteristiku navrhovaného učitele, popsat jednu společně prožitou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. Souhlas by měl podepsat i navržený učitel nebo navržená učitelka. Na vyplnění přihlášky mají žáci čas až do 31. prosince 2021.

Poté následují regionální kola a v samém závěru koncem března bude vybrán jeden vítěz. A co čeká kandidáty a jejich navrhovatele v průběhu soutěže? „Všechny správně vyplněné přihlášky postupují do regionálních kol. V nich musí žáci porotě vysvětlit důvody, proč je jejich pedagog nejoblíbenějším. A musí to udělat nějakým zajímavým, neobvyklým a poutavým způsobem“, říká ředitel Zlatého Ámose a školský ombudsman Ladislav Hrzal.

Vítězové regionálních kol postoupí do semifinále, do finále soutěže z nich bude vybráno šest učitelů, kteří se utkají o titul Zlatého Ámose 2022. Ve veřejném finále, které je plánováno na 25. března 2022, vybere dospělá porota z finalistů Zlatého Ámose, dětská porota také Dětského Ámose a hlasováním na webu programu České televize ČT : D bude vybrán Ámos sympaťák.

Už tradičně vyberou své Ámose také partneři ankety. Jsou to Ámos fyzikář (vyhraje Oranžovou učebnu pro školu), Dálkový Ámos (využívá k výuce internet), Ámos ČT (využívá videa ČT edu).

Chcete, aby jedním z nich byl právě váš učitel? Pak koukněte na http://www.zlatyamos.cz/ a vyplňte přihlášku.

Zdroj fotografie: FB stránky ankety Zlatý Ámos

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram