Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Už jste někdy slyšeli o vzdělávacím programu Začít spolu? Učí se podle něj i vaše děti? Vzdělávací program Začít spolu funguje na českých školách již od roku 1996. Tento vzdělávací program zdůrazňuje přístup k dítěti, partnerství školy, rodiny a širší společnosti v oblasti výchovy a vzdělávání. V současné době tento program nabízí více než 250 škol po celé České republice. Od září navíc bude po celé republice fungovat jedenáct nových metodických center tohoto programu. Profesní rozvoj učitelů, sdílení zkušeností a společné učení - to jsou hlavní přínosy těchto center, jejichž provoz podpořila Nadace České spořitelny. Ta se zasazuje o to, aby nejlepší škola byla ta, která je dětem nejblíž.

„Většina center vznikla ve školách, kde je kvalita programu Začít spolu vysoká a zpravidla tam působí vyučující, kteří jsou zároveň našimi lektory a mentory. Projektem chceme navázat na dobrou praxi, tzv. tréninkových center i zkušeností a sociálního kapitálu, který jsme v průběhu minulých let získali. Postupně chceme rozšiřovat síť center, která budou pečovat jak o mateřské, tak i základní školy v jednotlivých krajích,“ říká Iveta Pasáková, ředitelka organizace Step by Step, o.p.s., která je držitelem práv na šíření programu Začít spolu.

V tomto školním roce budou v centrech realizovány nejrůznější vzdělávací akce pro pedagogy a veřejnost, centra učitelům nabídnou prostor pro sdílení dobré pedagogické praxe, otevřou dveře do výuky tříd s programem Začít spolu a přinesou diskuze pro rodiče a veřejnost nad aktuálními tématy z oblasti vzdělávání.

„Z otevření metodických center máme velkou radost a věříme, že přispějí k šíření programu Začít spolu mezi učitele v dalších mateřských a základních školách," řekla manažerka vzdělávacího programu Nadace České spořitelny Klára Rundová a dodává: „Výukový program Začít spolu má dle našeho názoru velký potenciál proměnit české školy na místa, kde děti kromě znalostí získají i důležité dovednosti potřebné pro život v 21. století. Velmi nás těší, že k této proměně může Nadace České spořitelny svou podporou přispět.“

A na kterých školách se nová metodická centra otevřela?

 • MŠ Trutnov, Královéhradecký kraj
 • MŠ Lodička, Šestajovice, Středočeský kraj
 • MŠ Čeladenská beruška, Čeladná, Moravskoslezský kraj
 • MŠ Olomouc, Žižkovo nám. 3, Olomoucký kraj
 • MŠ a ZŠ Sluníčko, Turnov, Liberecký kraj
 • ZŠ Vejrostova, Brno, Jihomoravský kraj
 • ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Královéhradecký kraj
 • ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12,  Hl. m. Praha
 • MŠ + ZŠ Chomutov,  Ústecký kraj
 • ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem,  Středočeský kraj
 • 1. ZŠ Západní, Plzeň, Plzeňský kraj

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram