Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vítězkou ceny Global Teacher Prize je Barbora Heřmanová

14. 06. 2021 - Martina Podškubková

Cenu pro nejinspirativnějšího pedagoga uplynulého roku Global Teacher Prize CZ (GTP CZ) získala vyučující z prvního stupně na Základní škole Mozaika v Rychnově nad Kněžnou Barbora Heřmanová. Letošní čtvrtý ročník národního kola této mezinárodní ceny byl specifický tím, že učitelé po téměř celý rok vyučovali na dálku. Vítězka ceny, Barbora Heřmanová, působí na své kmenové základní škole také jako speciální pedagožka a mentorka. Stříbrnou pozici obsadil učitel biologie a chemie Petr Curko ze Základní školy Blatenská v Horažďovicích na Klatovsku a třetí příčku obsadila učitelka prvního stupně z brněnské Základní školy Labyrinth Pavlína Loňková.

Porota vybírala z jedenácti finalistů a vybrat jednoho vítěze nebylo vůbec jednoduché. „U letošních finalistů GTP CZ bylo skvělé vidět kvalitní a promyšlenou distanční výuku na všech stupních vzdělávání. Finalisté dokázali pracovat s cíli výuky, individualizovat i reflektovat výuku. Smysluplně využívali zajímavé aplikace, často se žáky pracovali ve skupinách a i přes obrazovku dokázali navázat se žáky vztah, což považuji za nutnou podmínku dobré výuky,“ hodnotí letošní ročník člen poroty a ředitel Sportovní soukromé základní školy Litvínov Pavel Škramlík.

Vítězka porotu oslovila svým přístupem pro práci s chybou nebo využíváním zpětné vazby s důrazem na hodnocení posunu v učení u každého žáka. „Přeji všem učitelům, aby si užívali chvíle s dětmi tak, jak si je užívám já, když k sobě navzájem přistupujeme jako partneři,“ říká Barbora Heřmanová.

Zprava: vítězka Barbora Heřmanová, druhý Petr Curko a třetí Pavlína Loňková

Na druhém místě skončil Petr Curko, který je známý svým youtube kanálem, kde se mu daří nadchnout děti pro vědu. Jeho kanál sleduje přes dvanáct tisíc lidí.

Na třetím místě se umístila Pavlína Loňková. Porota ocenila její vysoké nasazení v práci se žáky a jejich rodiči a podporu spolupráce a kolegiálního sdílení mezi učiteli ve své škole i mimo ni.

„Vy jste těmi světlonoši, kteří mají ostatním ukázat cestu. A také to dělají. Děkuji, že sdílíte příklady dobré praxe, tahle cena je pro mě přesně to, jak to dělat kultivovaně. Děkuji Vám a děkuji všem učitelům za to, co zvládli v uplynulém roce,“ řekl na předávání cen ve Vrtbovské zahradě v Praze ministr školství Robert Plaga.

Všech jedenáct finalistů soutěže nyní čeká letní škola Global Teacher Prize, na které se sejdou začátkem srpna.

Foto: zdroj gtpcr.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram