Od soboty 25. prosince až do pátku 31. prosince 2021 se uskuteční v hlavním městě již 13. ročník Týdne sportu zdarma. Čeká vás široká nabídka sportovního vyžití zcela zdarma. K dispozici bude přibližně 56 sportů ve 44 sportovištích po celé Praze. Můžete si s dětmi zají zabruslit, zahrát si například beach volejbal, squash, vyzkoušet si bouldering nebo si jít třeba zacvičit do posilovny.

„V rámci hlavního města byly osloveny stovky sportovišť, přičemž je aktuálně přihlášeno několik desítek z nich a k vyzkoušení zdarma bude přes padesát různých sportů. Tento malý vánoční dárek umožní sportovním nadšencům využít všemožná sportoviště v Praze zdarma. Je to ideální příležitost, jak si vyzkoušet nějaký nový sport a udělat něco pro své zdraví,“ říká Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro oblast sportu.

Vybrali jsme pro vás například nabídku sportovišť, na kterých si můžete zabruslit a není k tomu potřeba dlouhých mrazů.

Praha 6: HC Hvězda Praha – zdarma si můžete zabruslit v pátek 31. prosince od 12 do 14 hodin.

Praha 7: Kluziště na Letné – můžete si zabruslit jak na hlavním kluzišti o rozměrech 40 x 20 m, tak i na menším o rozměrech 20 x 10 m, které je připravené v jeho těsné blízkosti. Letos není nutné dělat rezervaci pro vstup na kluziště. Kluziště je vám k dispozici každý den od 9 do 21 hodin.

Praha 8: DDM HL. M. Prahy, Karlínské spektrum – v rámci akce Týden sportu zdarma nabízí bruslení pro veřejnost. Dvůr Karlínského Spektra je přes zimu neodmyslitelně spojován s provozem ledové plochy. Otevřeno v pondělí až čtvrtek od 10 do 18 hodin, v pátek od 10 do 14, v sobotu od 14 do hodin a v neděli od 10 do 18 hodin. Je nutné provést rezervaci zde. 

Praha 18: Ice Arena Letňany – v rámci akce Týden sportu zdarma nabízí veřejné bruslení ve čtvrtek 30. prosince od 10:15 – 12:15.

Protože o sportování zdarma může projevit zájem velké množství návštěvníků, je v některých případech nutná telefonická, e-mailová či on-line rezervace předem. Veškerou nabídku sportů najdete zde. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou vánoční otevírací dobu jednotlivých sportovišť, ale jen ve vybraných dnech a hodinách, které v rámci projektu provozovatel sportovního zařízení nabízí.

Fotografie od uživatele Thomas Laukat ze služby Pexels