Už devátý ročník inspirativního setkání pro studenty a mladé lidi TEDxYouth Prague se konal v podvečer jedenáctého května v žižkovském Atriu. Na této celosvětově známé konferenci vystoupilo několik mladých lidí, kteří stojí za zajímavými a úspěšnými projekty. V seriálu na YouTube Prahy školské vám přinášíme rozhovory s některými z řečníků.

V dalším rozhovoru jsme vyzpovídali popularizátora vědy a kosmonautiky Jana Spratka. Co říká zaměstnanec pražského Planetária na české školství? Jak si vedeme oproti Evropě a světu? Mohou i české děti snít o zaměstnání jako astronaut? „Máme ty stejné možnosti, jako jinde ve světě. Důležité je, aby dítě v průběhu vzdělávacího procesu neztratilo motivaci, inspiraci, touhu. Kosmické inženýrství, to nevystudujete s prstem v nose, musí tam být ten zápal, aby se mladý člověk držel v tom chtíči,“ uvedl v rozhovoru pro kanál Prahy školské.

A je v Čechách možnost uplatnění v této oblasti? Poslechněte si rozhovor z letošního TEDxYouth Prague na YouTube Prahy školské.