Už v neděli 5. září začíná Česká televize vysílat nový seriál s názvem Ochránce. Tento seriál řeší známé kauzy ze školního prostředí, v roli školského ombudsmana se představí Lukáš Vaculík. Učitelská platforma, profesní organizace učitelů a ředitelů mateřských, základních, základních uměleckých, středních a vyšších odborných škol, tento seriál v průběhu léta uspořádala dvě projekce pro zájemce z řad učitelů v Liberci a Ostravě. O projekce byl mezi učiteli velký zájem, dorazilo na ně kolem 200 zájemců.

Učitelská platforma proto nyní v profesní facebookové skupině Učitelé + připravila po každém díle diskuzi s odborníky o tématu z právě odvysílaného dílu seriálu. Každou neděli od 21.25 hodin se tak můžete připojit do diskuze o ožehavých témat z pedagogického prostředí.

Chcete se zapojit, ale nejste členy skupiny? Nevadí, skupina je viditelná i pro nečleny, takže vám nemusí nic uniknout. Navíc po jedenáctém díle se do debaty zapojí také tvůrci seriálu a bude se debatovat o tom, jak věrně bylo školské prostředí prezentováno.