Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tipy na výlet do přírody blízko Prahy

12. 08. 2023 - Šimon Hauser

Praha je krásné a živé město, které má mnoho zajímavostí a nabízí nespočet kulturních akcí. Ale někdy je dobré uniknout z ruchu velkoměsta a vyrazit do přírody, kde si můžete odpočinout a načerpat novou energii. V okolí Prahy se nachází spousta krásných a zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Ať už máte rádi výhledy na řeku, skalní útvary, jeskyně nebo historické památky, najdete si zde určitě něco podle svého gusta. V tomto článku vám představíme několik tipů na výlet do přírody blízko Prahy, které si můžete užít s rodinou, přáteli nebo sami.

Vyhlídka Máj

Pokud chcete obdivovat krásné výhledy na řeku Vltavu a její meandry, doporučujeme vám vyhlídku Máj, která se nachází nedaleko Slapské přehrady. Je to jedno z nejmalebnějších míst v okolí Prahy, které nabízí i možnost procházky po lesních stezkách. Vyhlídka Máj je asi 40 km od Prahy a dostanete se tam autem za 45 minut. Zde si můžete prohlédnout dřevěnou rozhlednu, která byla postavena v roce 1932 a nabízí panoramatický pohled na okolní krajinu. Nedaleko se nachází restaurace Májka, kde se občerstvíte nebo si dáte oběd. Pokud máte rádi cyklistiku, nabízí se projet se po cyklostezce podél Vltavy, která spojuje Prahu se Slapy.

Lom Velká Amerika

Kdo má rád skalní útvary a jeskyně, musí navštívit lom Velká Amerika, který je často nazýván českým Grand Canyonem. Jedná se o soustavu vápencových lomů, kde se nachází i známé lomy Mexiko a Malá Amerika. Zde si můžete prohlédnout zajímavé skalní stěny, propasti a jezera. Lom Velká Amerika se nachází asi 33 km od Prahy a dostanete se tam autem za 34 minut. Lze si vybrat z několika tras, které vedou po okraji lomu nebo po jeho dně. Můžete také navštívit nedalekou jeskyni Býčí skála, kde byly nalezeny pravěké nástroje a kosti zvířat. Odvážnější z vás si mohou také zkusit skok padákem nebo létání na kluzáku nad lomem.

Prachovské skály

Pokládáte-li za vhodné objevit některé kouty Českého ráje, zavítejte k nezaměnitelným Prachovským skalám – perle této zeměpisné oblasti. Jsou oázou krásy a fascinace, kde se výška skalních útvarů vypíná až do výše 40 metrů. Od Prahy je tento poklad vzdálen zhruba 92 kilometrů a autem se tam dostanete za 65 minut. Jakýkoli zdejší výlet může být spojen s volbou menšího nebo rozlehlejšího okruhu, anebo můžete nechat nohy náhodně vést, kam vás zavedou. Během procházky můžete obdivovat mnohé skalní útvary, jako jsou zubaté věže, hrdelní brány, kouzelná okna nebo ohromující skalní metropoly. Zajisté si nesmíte nechat ujít nedaleký hrad Trosky, ztělesnění Českého ráje, odkud se rozprostírá úchvatný výhled na celou tuto krajinu.

Příhrazské skály a Drábské světničky

Přicházíte-li s touhou vidět historické dědictví a zároveň vidět přírodu v celé její kráse, pak vám doporučujeme cestu k Příhrazským skalám a Drábským světničkám. Jedná se o skalní pevnost s téměř třiceti vytesanými světničkami, zasazenými do masivních pískovcových bloků. Tyto skalní stěny hrdě stojí nad propastí až do výše 177 metrů. Z hlavního města Prahy vede do tohoto kouzelného místa cesta dlouhá zhruba 82 kilometrů a jízda trvá pouhých 55 minut. Na tomto místě můžete prozkoumat, jak dávní lidé žili ve svých skalních útočištích, vybavených krbem, okny a dveřmi. Nenechte si uniknout ani možnost návštěvy nedalekého hradu Valečova, jednoho z nejstarších hradů v Českém ráji, který se pyšní pověstí o tajemné Bílé paní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram