Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tipy na low-cost cestování pro studenty

02. 02. 2022 - Aneta Havránková

Jste studenti a rádi cestujete, ale myslíte si, že je to obrovský výdaj? Není tomu tak! V tomto článku bych Vám ráda sepsala, jak cestovat low-cost, což se mi podařilo již téměř po celé Evropě. Tento článek vlastně píší v letadle z Azorských ostrovů - nejzápadnějšího místa Evropy. 

Jak jsem se sem dostala? Z Prahy bývají letenky většinou drahé, ale čtyři hodiny cesty od našeho hlavního města máme Vídeň, odkud se letenky téměř do všech hlavních evropských měst pohybují v rozmezí 10 - 30 eur. A jak se dostanete do Vídně? Regiojetem z Prahy/Brna za 150 korun, pokud jste student. 

Letenky z Vídně do Lisabonu/Porta vyšly na 20 euro zpáteční a z Lisabonu/Porta na Azorské ostrovy na 25 euro zpáteční. A takhle to funguje u všech destinací. Do budgetu 20 euro se dostanete do Itálie, Španělska, Norska, Švédska, Belgie… Troufnu si říci, že do všech zemí v Evropě. Já takto byla i na Kanárských ostrovech, Mallorce, v Madridu, Švédsku a mnoha dalších destinacích.

Na místě pak doporučuji ubytování buď přes Airbnb nebo booking.com, kde se také ubytujete v běžné evropské zemi za cenu okolo 30 euro za noc za soukromý pokoj. V hostelech se dostanete i pod 20 euro, a pokud jste dobrodruzi a rádi poznávate nové lidi, doporučuji si stáhnout couchsurfing, aplikaci, pomocí které bydlíte u “lokálů zdarma”. Tak zdarma to ale není, očekává se od vás, ze se s nimi budete bavit. Oni vám často na oplátku třeba ukáží okolí, nebo něco dobrého uvaří. 

Jako vyhledávač levných letenek doporučuji Azair.cz, Skyscanner a nebo přímo samotné aerolinky, zejména Ryanair a Wizzair. Vyhledávače ale používejte pouze k hledání! Nikdy přes ně nekupujte letenky. Za prvé jsou pak dražší a za druhé, při jakýchkoliv změnách je s tím více komplikací, takže letenky jedině přímo přes aerolinku! 

Jak je to s cestováním během pandemie koronaviru? Příznivé je, že EU schválila vyhlášku, že v budoucnu nemohou země po turistech vyžadovat test, když jsou očkováni. Očkování už je ale třeba skoro všude. A tam, kde potřebujete test nyní, si jej zdarma uděláte v ČR. Nikdy jsem neměla žádný problém. Tak vzhůru na cesty! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram