Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tipy a triky v Jihovýchodní Asii. Jak na levné letenky a super zážitky?

10. 12. 2022 - Aneta Havránková

Jihovýchodní Asie je považována za ráj digitálních nomádů a lidí ze Západu. Lákadlem jsou nízké ceny, teplo, moře, pláže a historické památky. Ve spolupráci s travel influencerem Jakubem Lončákem, který vede známé Letenky od Kuby, přinášíme tipy na levné letenky a ubytování. Prozradíme vám i ty největší travel hacky. 

Thajsko, Vietnam, a Bali se řadí mezi nejnavštěvovanější oblasti jihovýchodní Asie. Nejvíce letů z Evropy směřuje do Bangkoku nebo Singapuru, ze kterých se lidé přesouvají do okolních států. Nejlevnější letenky seženeme z Berlína, Mnichova nebo Vídně, z Prahy už to je bohužel dražší. S Jakubem Lončákem vás provedeme celým procesem od nákupu letenek a shánění ubytování až po cestovatelské hacky.

První krok jsou vždy výhodné letenky. Pro jejich vyhledávání je dobré použít Skyscanner, Kiwi či Google Flights. Čím jsme časově flexibilnější, tím méně aerolinkám zaplatíme. Z důvodů vysokých letištních poplatků v Praze je fajn odlétat z Vídně, Berlína, Mnichova nebo polských letišť, kde jste hromadnou dopravou za pár hodin a ušetříte tisíce. Běžná cena letenek do Bangkoku se pohybuje okolo patnácti tisíc, ale se štěstím se dají sehnat i kolem deseti tisíc. Nejméně jednou ročně také nalezneme akci, kdy cena nestoupne nad šest tisíc, ale v této situaci musíme jednat velmi rychle a být flexibilní, protože takové letenky jsou hned fuč. 

Jakub Lončák

Nejlevněji létají do jihovýchodní Asie ze střední Evropy společnosti Scoot a Saudia. Scoot létá z Berlína do Singapuru, odkud se dá levně pokračovat třeba na Bali nebo do Thajska. Nevýhodou je, že se jedná o nízkonákladovku a musí se připlácet za všechny služby včetně odbaveného kufru a jídla na palubě. Výhodou je ale, že se jedná o přímý let. Cesta trvá okolo deseti hodin. Fajn je, že cena zpátečních letenek začíná klidně i na devíti tisících radí cestovatel Jakub Lončák. 

Saudia má levné open–jaw letenky do Bangkoku. Odlet je z Vídně a návrat do Mnichova. Nejedná se o žádnou nízkonákladovku, ale neobejdeme se bez přestupu v Saudské Arábii (SA). Přestup většinou trvá okolo pěti hodin. Do SA se letí necelých šest hodin a druhý let do Bangkoku trvá okolo osmi hodin. Nevýhodou může být, že Saudia nepodává na palubě žádný alkohol. Má ale velmi pohodlné sedačky a překvapí vás množstvím služeb na palubě, které jsou v ceně letenky. Zpáteční letenky vychází okolo desíti tisíc, což je super, dodává Lončák.

Levné letenky po celé Asii seženeme u společnosti AirAsia, která obsluhuje snad všechny země v dané oblasti a pyšní se palubními vstupenkami za pár stovek. Ubytování je na základě zkušeností redakce v JV Asii fajn bookovat přes Agodu. Vychází o dost levněji než Booking. S výjimkou Singapuru, který je bezkonkurenčně nejdražší ze všech zemí v oblasti, seženeme na Agodě luxusní hotely začínající na 500 Kč na noc pro dvě osoby. Výjimkou nejsou ani hostely za 150 Kč/noc, ale to je spíše pro odvážnější jedince.  

Kdo by se rád vyhnul veškerým platbám za ubytování, tak i v JV Asii se používá Couchsurfing, pomocí kterého můžete bydlet u místních zcela zdarma, pouze za sdílení zážitků. Nečekejte ale pětihvězdičkový hotel. Bez placení se obejdete i po stažení aplikace Trusted House Sitters, jež vám umožní bydlet u místních pouze za cenu hlídání jejich domácích mazlíčků. 

Kde se levně najíst, co navštívit a kam vyrazit na nákupy? S tím vším vám rád poradí Tripadvisor, bez kterého se správný cestovatel neobejde. Najdete zde hodnocení všech podniků, obchodů, hotelů i památek a jejich seřazení od nejlepších po nejhorší. V jihovýchodní Asii je opravdu fajn aplikaci používat alespoň pro ověření návštěv stravovacích zařízení. Turisty jistě velmi zaujmou pouliční stánky, které nabízí velmi přijatelné ceny. S nízkou cenou se však pojí hrozba žaludečních potíží. A právě na to, zda lidem po jídle bylo špatně či ne se dočtete na Tripadvisoru. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram