Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studentka Gymnázia Na Zatlance vytvořila server, který pomáhá žákům hledat možnosti doučování

15. 03. 2022 - Martina Podškubková

Klaudia Wałachová je studentkou prvního ročníku Gymnázia Na Zatlance a zároveň působí v DofE, kde doučuje matematiku deváťáky, připravující se na jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Když si všimla, že v zahraničí existují servery na discordu na společné učení, velmi ji to zaujalo, protože v ČR nic podobného doposud nebylo. Rozhodla se proto založit jej i pro české žáky a učitele a to hned na Štedrý den, 24. prosince 2021. Její projekt nesoucí název Učme se spolu najdete zde.

A proč vznikla její projekt na Vánoce? "Já totiž nikdy nevydržím odpočívat dlouho a stále chci něco dělat. Navíc, když jsem měla v hlavě nápad, který mi stále dává smysl, který by opravdu mohl pomoci nám, studentům, nevydržela jsem a začala jsem na Učme se spolu okamžitě pracovat. Lidem se líbí, že něco takového existuje a zapojují se (bohužel je nás zatím 20, ale věřím, že se rozrosteme!)," říká autorka českého doučovacího discordu Učme se spolu Klaudia Wałachová.

A v čem tento její projekt spočívá? "Jeho účelem je propojení těch, co by se potřebovali něco doučit, a těch, co doučovat umí. Primárně je určen pro středoškoláky, ale základoškoláci jsou rovněž vítáni," dodala Wałachová.

Oproti mezinárodní variantě má i samostatné textové i hlasové kanály na doučování. Každý nově příchozí si může vybrat své role (pokud neumí biologii, vybere si například roli žák–biologie, a pokud naopak umí dějepis, vybere si roli učitel–dějepis). Rovněž má také kanály, které se jmenují posluchárny, v těchto kanálech vedou přednášky studenti, kteří se o konkrétní obor do hloubky zajímají (aby byla přednáška schválena, musí mít přednášející roli učitele v daném předmětu, kterého se bude přednáška týkat, a také musí mít nějaké konkrétní téma, aby lidé věděli, do jaké přednášky se vůbec zapojili).

Pokud tedy potřebujete pomoci s některým z konkrétních předmětů nebo se připravujete na přijímací zkoušky a potřebujete něco dopilovat, pomoc můžete najít právě na Učme se spolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram