Blíží se vysvědčení a vás poprvé čeká slovní hodnocení? V českých školách není tzv. formativní hodnocení obvyklé, přesto přibývá škol, které k němu postupně přecházejí. A protože to nejde udělat „šmahem“ a všechny strany si na tento způsob ohodnocení žáků musí zvyknout, uspořádal střední článek podpory 9. června webinář pro ředitele základních škol Semilska a Svitavska. V rámci něho se o své zkušenosti s hodnocením žáků podělili dva ředitelé s letitou praxí – Pavel Škramlík ze Sportovní soukromé základní školy Litvínov a Karel Derfl ze Základní školy Chraštice. Záznam webináře je k dispozici na stránkách edu.cz.

Formativní hodnocení je komplexní metoda pedagogické práce spojená s aktivním učením, zpětnou vazbou, učebními cíli, výukovou strategií a hodnotícími postupy. Nemělo by být zaměřeno jen na vyučovací předměty, ale i na kompetentnost žáků.

Další webinář k tomuto tématu se uskuteční 29. června od 16 hodin

Reálné příklady z praxe představí také webinář Národního pedagogického institutu. Zkušený odborník PhDr. Karel Starý, Ph.D., který se dlouhodobě problematikou hodnocení zabývá, provede zájemce otázkami týkajími se slovního hodnocení a představí příklady dobré praxe v oblasti formativního hodnocení.

Další informace k webináři a k připojení najdete zde.

Fotografie od uživatele Tima Miroshnichenko ze služby Pexels