Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Slavnostní otevření pasivní mateřské školy Mydlinky v Praze 12: Oáza vzdělání s ohledem na životní prostředí

10. 08. 2023 - Šimon Hauser

V pátek 1. září bude s účastí zástupců radnice Prahy 12, Magistrátu hlavního města Prahy, stavebního zhotovitele a architektonického studia slavnostně otevřena a představena veřejnosti pasivní mateřská škola Mydlinky. Tato moderní stavba splňující náročné energetické standardy je výsledkem společného úsilí a představuje významný krok směrem k šetrnému vzdělávání a udržitelnosti.

Akce začne slavnostním zahájením, kde budou přítomní významní hosté, včetně starosty MČ Vojtěcha Kose /ODS/, a radního pro školství Petra Prchala /TOP 09/. Krátkými projevy se představí i Ing. arch. Jana Mastíková z architektonického studia LOXIA a další řečníci.

Vrcholem slavnostního aktu bude přestřižení pásky v 10:15 hodin, které symbolicky označí oficiální otevření mateřské školy. Následující Den otevřených dveří pak umožní návštěvníkům prozkoumat interiér budovy, rozlehlou zahradu a další vybavení školy, které podporují celostní rozvoj dětí a vytvářejí pro ně pozitivní vztah k přírodě.

Výstavba mateřské školy Mydlinky, situované na pozemku o rozloze 5 108 m2 mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská, byla zahájena 6. dubna 2022. Během pouhých 17 měsíců byla vybudována moderní dvoupodlažní budova splňující pasivní energetický standard, což minimalizuje provozní náklady. Mateřská škola nabízí čtyři prostorné třídy pro až 112 dětí, učebnu pro speciální výuku, zázemí a moderně vybavenou kuchyň. Vše je zasazeno do nádherné zahrady s dětskými hřišti, herními prvky z přírodních materiálů, zahradním domkem, domečkem pro zvířata a ekoklubovnou.

Financování tohoto projektu bylo zabezpečeno z různých zdrojů, včetně prostředků z Fondu soudržnosti v rámci operačního programu Životní prostředí a účelové dotace hlavního města Prahy. Celkové náklady na výstavbu školky, včetně dalších zařízení, dosáhly přibližně 130 milionů Kč bez DPH.

Mateřská škola Mydlinky se stane aktivním centrem vzdělávání od pondělí 4. září 2023 a s postupujícím rokem budou dokončeny a zprovozněny také domek pro drobná zvířata, ekoklubovna a druhé hřiště, které je součástí komplexu.

Projekt "Výstavba MŠ Mydlinky v pasivním standardu" je důležitým krokem směrem k udržitelnému a šetrnému vzdělávání, což je v souladu s evropskými cíli a záměry v oblasti ochrany životního prostředí. Evropská unie se podílí na financování tohoto projektu prostřednictvím Fondu soudržnosti v rámci operačního programu Životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram