Řadu dětí z Ukrajiny vstup do českých škol teprve čeká. Nejen pro usnadnění jejich začátků, ale i pro zpestření dní těch, kteří už české školy navštěvují, skupina mladých lidí sdružených v projektu Tvořstor vytvořila česko-ukrajinské omalovánky. Zveřejněny byly ke Světovému dni uprchlíků a jsou zaměřené na učení českých slovíček ze školního prostředí. Ilustrovala je lektorka Tvořstor Marie Kuželová a překládala rodilá mluvčí Yulia Slykvanych.

„Jsme studentský projekt, který by se výhledově rád dostal do neziskového sektoru a pomáhal tvorbou napříč společností. Na našich sociálních sítích najdete spoustu tematických videí, jak tvořit s dětmi i bez nich v průběhu celého roku,“ říká k projektu jedna z autorek Aneta Luňáková.

Omalovánky najdete na linktree projektu zde. Inspiraci do hodin nejen s ukrajinskými dětmi přidávají studenti sdružení v Tvořstor také na jejich Facebooku a Instagramu.

Skupina Tvořstor také nyní kromě omalovánek připravuje další materiály a didaktické pomůcky, například puzzle. Těšit se na ně můžete v nejbližší době.