Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zkoušeli jste se někdy po rán u projít a do školy se dopravit takzvaně po svých? Distanční výuka na dlouhé měsíce přikovala většinu žáků školou povinných k počítačům a výuce z domova. Pohybu měli málo, což se negativně projevilo jak na fyzické kondici, tak mnohdy i na jejich váze. Současná přívětivá situace, kdy mohou žáci do škol opět docházet prezenčně, může být příležitostí, jak tohle vše změnit. Co se ráno do školy projít namísto cesty autem nebo autobusem? A máte-li to daleko, tak alespoň vystoupit o pár zastávek dříve, a do školy dojít pěšky? Na 16. až 22. září připravila organizace Pěšky městem již čtvrtý ročník akce s názvem Pěšky do školy. Akce je pořádána v rámci Evropského týdne mobility.

Lékaři se shodují, že chůze je pro děti tou nejdůležitější formou pohybu. „Aby mohly děti ve škole podávat dostatečný a věku přiměřený výkon, přijímat nové informace a zpracovávat úkoly a pokyny pedagogů, potřebují aktivitu centrálního nervového systému. Základní podmínkou je snídaně, která dodá energii, a následná fyzická aktivita. Aby energii získanou snídaní mozek zpracoval, je potřeba ho rozhýbat. A to doslova. Cesta pěšky do školy je pro děti ideální mozková rozcvička,“ říká Zlatko Marinov, obezitolog z Fakultní nemocnice Motol.

Hlavním tématem letos již 4. ročníku akce Pěšky do školy je duševní zdraví. „Rodiče, pojďte s dětmi 16.–22. září naproti společným zážitkům. Překonejte obavy, nechte ráno auto doma a dejte přednost aktivnímu způsobu dopravy,“ vybízí Petra Syrová, předsedkyně Pěšky městem, a dodává: „Pro zdraví nás všech je chůze ta nejlepší volba.“

Organizace navíc pro přihlášené rodiny připravila soutěž o koloběžku Yedoo. Přihlásit do soutěže se mohou zde. A co udělat pro to, abyste soutěž vyhráli? Vyfoťte a popište své zážitky s dětmi cestou do školy, ať už chodíte pěšky pravidelně nebo to pro vás bude novinkou. Fotografie s textem posílejte na e-mail marie.civerna@peskymestem.cz do 30. 9. 2021. Hlavní cena je městská koloběžka Yedoo v hodnotě 8000,- , spousty zajímavých knížek a další ceny.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram