Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přinášíme přehled volných míst na kempech pro školní děti, které financuje ministerstvo školství

16. 06. 2021 - Martina Podškubková

Snížit nerovnosti ve vzdělávání, které vznikly v souvislosti s uzavřením škol kvůli pandemii koronaviru, mají za cíl letní kempy, na něž přispívá stát. Ministerstvo školství získalo dalších 170 milionů korun od ministerstva financí, dostat by se tak mělo na všechny žadatele. Původně bylo na výzvu Letní kempy 2021 vyčleněno 100 milionů korun, zájem byl ale větší.

„Letních doučovacích kempů se bude moci bezplatně zúčastnit až 100 tisíc dětí. Společně s ministerstvem financí se nám podařilo zajistit zbývající prostředky do celkové výše 270 milionů korun, a podpořeni tak budou všichni žadatelé,“ uvedl na twitteru ministr školství Robert Plaga.

Přínos kempů pro děti bude podle námi oslovených odborníků velký. Opomíjená by neměla zůstat také sportovní část kempů.

„Každý typ pohybu je pro děti přínosem, o tom není pochyb. Děti, které sportují, bývají často soutěživější, kreativnější, motivovanější, odpočaté a mnohem lépe se soustředí na výuku,“ uvádí Simona Škurková, ředitelka jazykové školy Lingua Centrum.

„Kempy jsou určitě dobrá myšlenka. Mohou pomoci třeba dětem s problémy v učení nebo těm, které v učení z nejrůznějších důvodů nedokáží podpořit rodiče. Doučování je důležitým nástrojem k překonávání vzdělanostního deficitu u dětí, které vyrůstají v méně podnětném prostředí. Považuji za důležité právě tuto cílovou skupinu k účasti na kempu vhodně motivovat. Třeba i nabídkou lákavých zájmových aktivit, sport nevyjímaje. Pohyb a kontakt s vrstevníky dětem v průběhu lockdownu také citelně chyběly a zařazení sportovních aktivit do programu nepochybně přispěje k podpoře psychického i fyzického zdraví zúčastněných,“ říká Lenka Hlavičková, psychoterapeutka, která se věnuje práci s dětmi.

Ministerstvo školství zveřejnilo seznam žadatelů, kterým bude dotace na kempy poskytnuta. Zmapovali jsme tedy pro vás nabídku organizací a přinášíme vám přehled volných míst v Praze a okolí. A kde jsou ještě volná místa?

Děti bez hranic

Ekocentrum Podhoubí

Komunitní centrum Petrklíč

Kroužky.cz

S.T.O.P.

Služby a školení MB

Sportjoy

Vzdělávací centrum T4M

TIB

Věda nás baví

Fotografie od uživatele Allan Mas ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram