Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přijďte poznat 3D tisk

13. 12. 2022 - Redakce

O 3D tisku jste už určitě všichni slyšeli a mnozí ho i vyzkoušeli. Pokud máte žáky, kteří by se s ním také rádi naučili, a nemáte příležitost, přijďte si vše vyzkoušet do nově otevřené moderní učebny a dílny 3D tisku na Akademii řemesel Praha – Střední škole technické. Výukový prostor je otevřen i široké veřejnosti, přihlásit se tedy mohou i třeba skupinky aktivních žáků nebo (pra)rodiče s dětmi. 

„Vzdělávací aktivity v nové učebně a dílně podpoří kompetence k podnikavosti, iniciativě a kreativitě,“ říká Ivana Nechvátalová, zástupkyně ředitele pro Celoživotní vzdělávání na Akademii řemesel Praha – střední škole technické. Škola, kterou najdete na Zeleném pruhu v Praze 4, je jedním z partnerů projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání a nové vybavení je právě výsledkem zapojení do projektu. Kromě toho se v rámci iKAPu  na škole probíhají i další projektové aktivity jako  jsou: adaptační kurz pro žáky prvních ročníků, prázdninový příměstský tábor Malý kutil pro žáky ZŠ, nebo intenzivní výuka češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem (podrobnější informace najdete na webu školy: www.zelenypruh.cz). 

Akademie řemesel Praha

Přijít mohou aktivní žáci z kterékoliv školy i rodiče či prarodiče s dětmi

Nová speciální učebna a dílna dává k dispozici deset počítačových pracovních míst a dílna pak disponuje jedenácti 3D tiskárnami od spol. Průša s potřebným vybavením. Prostory se slavnostně otevřely před týdnem, ve středu 30. listopadu 2022, a jsou k dispozici nejen žákům školy, ale i všem ostatním  žákům pražských základních škol   a široké veřejnosti. Stačí se jen přihlásit  přes formulář. Skupiny vždy vedou odborní lektoři, často studenti ČVUT.  

Akademie řemesel Praha

Využít lze dopolední i odpolední hodiny a zapojit se mohou zájemci různé pokročilosti. Vybrat si lze úvodní seminář, kde se s technologií 3D tisku účastníci teprve seznámí. Další možností je workshop, na němž už se přímo tiskne, nebo pak pokročilejší -  intenzivní kurz 3D modelování, který má 40 výukových hodin. Zde se už účastníci do technologie více ponoří a naučí se modelovat a vytisknout svůj navržený výrobek. Důležitá je i vlastní iniciativa těch, co přijdou – čím více chtějí vědět, tím více se naučí. 

Jako první přišli nové vybavení vyzkoušet žáci sedmé a osmé třídy ze ZŠ Školní, kteří se sami ze své iniciativy přihlásili. Všichni ostatní zájemci ze škol i mimo ně se mohou přihlásit na tomto odkazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram