Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pandemie koronaviru, která na dlouhé měsíce zavřela nejen děti za obrazovkami počítačů, přispěla k přesunu mnoha aktivit do internetového prostředí. To s sebou ale nese i mnohá rizika. Jak se bezpečně v kyberprostoru pohybovat? To je zásadní věc, kterou je třeba dětem pomoci pochopit a vysvětlit. Jednou z pomůcek pro učitele, kterou vyvinuli společně vzdělávací program Člověka v tísni Jeden svět na školách a Charles Games, je hra DigiStories: Nela. Učitelé se nyní mohou přihlásit na metodické semináře s názvem Rizika kyberprostoru k této výukové pomůcce.

Účastníci se během setkání seznámí zejména s výukovou videohrou DigiStories: Nela, což je unikátní hra, která pomáhá dětem pochopit podobu a následky kyberšikany prostřednictvím vlastního prožitku.

V bloku o videohře DigiStories: Nela vám organizátoři seminářů představí i tipy, jak s hrou a návaznými doporučenými aktivitami pracovat ve výuce. Součástí seminářů i webinářů bude rovněž diskuze s odborníkem.

Celodenní seminář Rizika kyberprostoru se uskuteční v Praze v úterý 9. listopadu od 9:00 do 15:30 hodin. Nemáte-li možnost se uskutečnit prezenčního semináře, je možnost se přihlásit na online setkání. To bude uskutečněno ve dvou termínech:  

  • úterý 2. listopadu, 15:00–17:30  
  • úterý 30. listopadu, 15:00–17:30

Kapacita všech setkání je 25 účastníků. Účastnit se mohou zejména třídní učitelé, dále je vhodný pro metodiky prevence nebo školní psychology, kteří působí na 2. stupni ZŠ, respektive v odpovídajících ročnících víceletých gymnázií. Hra DigiStories: Nela je určená do výuky převážně pro žáky od 11 do 15 let. Seminář je bezplatný a přihlásit se můžete do naplnění jeho kapacity zde.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram