Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přihlaste děti do soutěže Zlatý oříšek. Uzávěrka přihlášek je 15. října

12. 10. 2021 - Martina Podškubková

Máte doma talentované dítě ve věku šest až čtrnáct let? Nezáleží na tom, jestli zpívá, hraje na hudební nástroj, sportuje nebo v něm dřímá jiné nadání. Soutěž Zlatý oříšek je určena pro všechny tyto děti. Přihlášku mohou rodiče, trenér nebo jeho učitel podat do 15. října. 21 nominovaných a 7 vítězů se zúčastní finále soutěže v České televizi, získají možnost finanční podpory dalšího rozvoje jejich nadání, ale také příležitost osobně se potkat s dalšími úspěšnými a nadanými dětmi z různých koutů České republiky.

Dostat se mezi 21 nominovaných má šanci kterékoli dítě nebo dětský kolektiv, prostě všichni, kdo v posledních dvou letech dokázali něco mimořádného. Ať je to mladý tenista, programátor, vědec, designér, spisovatel, youtuber, ekolog, zpěvák či hráč na hoboj, anebo dítě, které prokázalo své výjimečné schopnosti v jakémkoli jiném oboru. Prostor se otvírá všem, jedinou podmínkou je dodržení zmíněné věkové hranice.

„Jsme přesvědčení o tom, že pro rozvoj naší společnosti je podpora dětí, které v sobě mají chuť, nadání a zároveň schopnost na něčem intenzivně pracovat, absolutně zásadní. Takovým dětem a jejich rodičům se již 23. rok snažíme být nablízku, oceňovat jejich úsilí a podporovat je,“ říká hlavní organizátor soutěže Jiří Kotmel.

„Zaujetí, píle a systematičnost některým nadaným chybí a jejich mimořádné schopnosti tak zůstávají nevyužity. Odhodláním a úspěchy dětí Zlatého oříšku, které za svými sny jít umějí, motivujeme zatím méně odvážné talentované děti k jejich dalšímu rozvoji,“ dodává Simona Šedá, ředitelka Nadačního fondu Zlatý oříšek. 

Chcete-li, aby vaše dítě stanulo mezi významnými oceněnými touto cenou, jako jsou například Karel Abraham (silniční motocyklista, oceněn 2005), Jan Smigmator (jazzový zpěvák, oceněn 2000), David Navara (šachista, oceněn 1998), Marek Mráz (vědec, oceněn 1998), Anna Dušková (krasobruslařka, oceněna 2013) nebo Kühnův dětský sbor (oceněn, 2012), přihlaste je nejpozději do 15. října. Více informací a přihlášku najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram