Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přehled zajímavých oborů na vysokých školách

19. 02. 2023 - Aneta Havránková

Vysoké školy v České republice neustále vymýšlejí nějaké inovace a snaží se studentům nabízet zajímavé obory. Sice na tom nejsme se škálou oborů tak dobře jaké britské, americké či skandinávské instituce, ale neustále jdeme kupředu. Přinášíme vám přehled zajímavých bakalářských oborů na našem území, o kterých jste nejspíše nevěděli. 

Provozně ekonomická fakulta, Česká zemědělská univerzita

Inovativní podnikání

Program Inovativní podnikání je převzatý z Finska a jeho výuka probíhá naprosto odlišně než u běžných oborů. Vše se vyučuje neformálními způsoby a formou praxe. Studenti tak během studia vytvářejí mnoho kreativních projektů, zakládají startupy a podnikají. 

Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova

Politics, Philosophy and Economics 

Politics Philosophy and Economics je obor založený profesory z Oxfordské Univerzity, který, jak už z názvu plyne, propojuje politiku, filozofii a ekonomiku. Mezi jednotlivými obory se vždy při výuce hledá souvislost. Nevýhodou je, že jelikož je program cizojazyčný, tak je zpoplatněný. 

Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova

Mezinárodní teritoriální studia

Obor mezinárodní teritoriální studia propojuje od všeho něco. Lidé se učí jazyky, politologii, dějiny i aktuality z dění ve světě. Obor vystudovalo mnoho předních českých politiků, včetně současného ministra zahraničí. Často zde také hostují profesoři z Ivy League nebo z Oxbridge. 

Fakulta elektrotechnická, ČVUT

Kybernetika a robotika

Kybernetika a robotika z vás udělá specialistu na roboty i umělou inteligenci. Naučíte se mnoho informací a budete studovat jeden z nejrychleji se vyvíjejících oborů na světě. 

Filozofická fakulta, Masarykova univerzita

Design informačních služeb

Studium vás naučí navrhovat informační služby a bude klást důraz na aktuální trendy a globální, společenské i enviromentální výzvy. Studium je distanční a je do něj plně zapojovaná virtuální realita. 

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Chemická kybernetika

Jedná se o multioborové zabezpečení, který propojuje chemii, matematiku, automatizaci a kybernetiku. Nechybí ani společenskovědní přesah. 

Fakulta logistiky a krizového řízení, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Environmentální bezpečnost

Program propojuje životní prostředí a fungování ve firmách. Studenti učí o tom, jak by správně měla jaká firma přistupovat k ochraně životního prostředí.  

Pedagogická fakulta, Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích

Arteterapie

Obor propojuje teoretické vzdělávání v oblasti psychologie, psychoterapie a dějin umění. Arteterapie je, jak už z názvu vyplývá, terapie pomocí umění. Jedná se o kombinovaný obor. 

Filozofická fakulta, Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích

Kulturní studia

Jak stojí na stránkách školy, tento program pokrývá celou škálu oblastí od literatury a knižní kultury přes dějiny filmu, komiksu, populární hudby a nových médií až po oblast dějin moderní společnosti. Obor je velmi rozmanitý, stejně tak jako uplatnění. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram