Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Popovídat si s digitálním Havlem nebo klást dotazy umělé inteligenci umožní konference k využíváni nových technologií

02. 05. 2022 - Martina Podškubková

Pro učitele a ředitele pražských základních a středních škol je určená konference, která se koná ve středu 11. května 2022 v kreativním prostoru H40. Konference s názvem Využití nových technologií ve vzdělávání a podnikání se zaměří na moderní technologie a jejich využití ve vzdělávání. Na workshopech budou moci účastníci vyzkoušet některé z technologií, jako jsou umělá inteligence, virtuální realita nebo 3D na vlastní kůži. A třeba si i popovídat s digitálním Václavem Havlem.

Konference se koná v rámci projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání, který spadá pod Pražský inovační institut. Koná se v čase 9 – 13.30 hod., je rozdělena na příspěvky hostů a následné workshopy, účast je pro všechny přihlášené zdarma. Registrovat se a ptát umělé inteligence DigiHavel můžete na tomto odkazu. Zajímá vás, jak byste mohli začlenit umělou inteligenci do hodin? Přijďte si to vyzkoušet!

zdroj: projekt DigiHavel

Program:

  • 9.00 - 9.15 - registrace účastníků
  • 9:15 - 9:20 - představení projektu iKAP II – Inovace a Centra podpory podnikavosti (Petr Valenta/Adam Dědič)
  • 9:20 - 9:35 - technologie a kompetence k podnikavosti (Kateřina Lichtenberková)
  • 9:35 - 9:50 - vzdělávací programy kreativního prostoru H40 (Renata Bílková, Samuel Kašpar, Lukáš Dřevjaný)
  • 9:50 - 10:50 - umělá inteligence ve vzdělávání a setkání s digitálním člověkem – DigiHavlem (Dita Malečková, Jan Tyl, Alena Resl - KAS). Chcete se dozvědět, co je to digitální filosof a digitální spisovatel? Jakým trikem se může podařit přimět zlenivělé studenty číst opět knihy? Zajímá vás, zda je možné použít umělou inteligenci při výuce občanské výchovy? Jak nám umělá inteligence pomůže v přechodu na kompetenčně-orientovanou výuku? A jak může vypadat vzdělávání v blízké budoucnosti? Pokud máte otázky na naší umělou inteligenci ohledně vzdělávání DigiHavel, nebojte se nám je poslat (formulář je zde) a během prezentace se dozvíte odpovědi.
  • 10:50 - 11.00 - coffeebreak
  • 11.00- 13.00 - Workshopy:

° Virtual Cuddle - využití VR v terapii, projekt studentek FAMU zabývající se psychologií a seberozvojem pomocí umění a nových médií (více informací na Instagramu)

° Zapojení umělé inteligence do českých škol - Jan Tyl / Dita Malečková / Alena Resl. Chcete si na vlastní kůži okusit, jak může vypadat občanská výchova v budoucnosti? Můžete se těšit na ukázku vybraných cvičení z DigiHavla, výsledky z focus group "Digitální lidé a vzdělávání", společnou diskusi a výměnu zkušeností o zapojení umělé inteligence do českých škol.

° Praktické vyzkoušení vzdělávacího programu H40: 3D, virtuální reality, audio-video (více informací např. zde či na tomto odkazu)

  • 13:00 - sdílení zkušeností z workshopů
  • 13.30 - konec

Více informací najdete také na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram