Jako jedna z mála dívek si vybrala obor kybernetická bezpečnost a opravdu ji baví. Učitelům dokonce pomáhá vytvářet skripta pro výuku počítačového operačního systému Linux, o který se velmi zajímá. V prvním ročníku se také zúčastnila soutěže v kybernetické bezpečnosti, kde se v druhém kole umístila na 11. místě. Co ji vedlo studovat tento obor, prozradila v rozhovoru pro web Praha školská.

„O kybernetiku se zajímám od šesté třídy. Neměla jsem co na práci, trávila čas počítači, a tak jsem se začala sama zajímat. To, co jsem se naučila, jsem hledala na internetu a pomocí toho se učila,“ popisuje studentka své začátky.

Kromě zájmu o kybernetickou bezpečnost má ráda šití a pečení, sama si zvládne ušít i šaty pro sebe. 

Letos absolvovala první ročník, ve škole ale kvůli zdlouhavé distanční výuce strávila jen zlomek času. I přesto se dále zdokonaluje, jelikož se učí a vzdělává v oboru sama. Jak to zvládá?

„Celá kybernetika je samostudium. Člověk tomu musí věnovat plno času i mimo výuku, protože ten čas na hodinách (ve škole) nestačí. Hodiny ti rozšíří obzory, nasměřují tě, ale jde o to se učit na vlastní pěst,“ doplňuje studentka, která se účastnila Kyberfestivalu v prostorách Univerzity Karlovy.

Podívejte se na celý rozhovor:

Výstup Lucie Hruškové na Kyberfestivalu, rozhovor o kybernetické bezpečnosti: