Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pololetní vysvědčení i se slovním hodnocením a na čtyřleté obory SŠ bez přijímaček

05. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Sledujte aktuální změny

Střední školy letos nebudou muset vypisovat jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté maturitní obory. Budou moct uchazeče přijímat na základě vlastních přijímacích zkoušek školy nebo i bez zkoušek. Kvůli pandemii koronaviru by se mohlo i jindy předávat pololetní vysvědčení, pokud do konce ledna žáci nenastoupí do škol. 

Ministr školství Robert Plaga vydal změny kvůli pandemii koronaviru v rámci mimořádného opatření podle školského zákona. Týkají se jen tohoto školního roku.

Pololetní vysvědčení možná jindy

Pokud se školy kvůli protiepidemickým opatřením do konce ledna neotevřou, budou moci učitelé rozdat pololetí vysvědčení svým žákům později. Co na vysvědčení dostanou, jim budou ale muset sdělit 28. ledna. 

Ministerstvo školství také dalo školám doporučení, jak mají k tvorbě pololetního hodnocení přistupovat. V souvislosti s distanční výukou by se měly více zaměřit na práci s časem dětí, plnění jejich povinností a vedení k větší odpovědnosti za vlastní učení. Úřad také doporučil hodnotit žáky slovně, možné bude ale i známkovat.

Přijímačky na víceletá gymnázia a SŠ

Státní přijímačky připravované společností Cermat se budou konat na víceletá gymnázia tak, jako obvykle včetně obou termínů. Je to kvůli přetlaku zájmu o víceletá gymnázia a školy musejí mít vodítko, jak znalosti a schopnosti uchazečů rozlišit.

Střední školy jinak letos nebudou muset vypisovat jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté maturitní obory. Budou moct uchazeče přijímat na základě vlastních přijímacích zkoušek školy nebo i bez zkoušek.

  • Jednotné přijímací testy od Cermatu z češtiny a matematiky se mají konat na čtyřleté obory 12. a 13. dubna. Zda budou jednotné či ne, rozhodnou ředitelé SŠ do 8. března podle počtu podaných přihlášek.
  • Na víceletá gymnázia se budou jednotné přijímací zkoušky konat 14. a 15. dubna.
  • Školní přijímací zkoušky na maturitních oborech se pak mohou konat od 12. do 28. dubna.
  • Uchazeči se mohou na školy hlásit do 1. března. 
  • Přihlášky mohou podat na dvě školy.

Chcete více informací o přijímacích zkouškách?>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram