Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pojďte studovat na Karlovku! láká zájemce o studium Karlova Univerzita prostřednictvím nového webu a jednodenní akce

09. 11. 2021 - Martina Podškubková

Jste v maturitním ročníku a přemýšlíte, na jakou z vysokých škol se příští rok vydáte? Zaujala vás Univerzita Karlova, ale nemůžete se zorientovat v nabídce oborů? Pak právě pro vás v sobotu 13. listopadu od 9.00 do 16.00 hod pořádá Univerzita Karlova den pro zájemce o studium. Dozvíte se podmínky přijímaček na jednotlivé fakulty, obdržíte tipy, jak se na ně připravit a zjistíte, jak se studuje na největší české univerzitě, která nabízí studium více jak 600 studijních oborů na 17 fakultách.

Akce se bude konat jak online formou, tak přímo v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 901/17 na Praze 1. Všechny přednášky budou živě vysílány a bude možné chatovat se zástupci jednotlivých fakult. Konkrétní odkazy pro připojení najdou zájemci včas na novém webu www.nakarlovku.cz, který je určen všem zájemcům o studium na Univerzitě Karlově.

Na webu najdou zájemci o studium také informace o aktuálních akcích, kdy se konají dny otevřených dveří na jednotlivých fakultách a pozvánky na celouniverzitní akce.

„Webové stránky přináší také základní informace o tom, co život a studium na univerzitě obnáší. Přibližuje studentský život ve všech městech, které UK spojuje – Hradec Králové, Plzeň, Praha – možnosti ubytování, stravování a další praktické informace, tipy na volnočasové aktivity, kam za kulturou a sportem,“ uvedla profesorka Milena Králíčková, prorektorka UK pro studium a budoucí rektorka Univerzity Karlovy.

A na co se můžete těšit naživo v sobotu? Čeká vás například ukázka soudního jednání, první pomoci či ukázka pokusů s dusíkem. Pro vstup na akci je nutné doložit bezinfekčnost, je tedy nutné mít u sebe doklad o očkování, prodělání nemoci či o testování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram