Jedním z partnerů v rámci projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání je i iniciativa AI dětem. Iniciativa složená z pedagogů a expertů z oblasti umělé inteligence aktuálně přes Donio hledá přispěvatele na vydání učebnice Strojové učení pro děti.

„S výukou umělé inteligence je dobré začít už na základní škole. Již nyní ovlivňuje všechny obory lidské činnosti, včetně těch kreativních. Pomozte nám šířit užitečné znalosti a dovednosti na základních školách. Najděte si čas a proveďte své děti světem umělé inteligence,“ říká Pavel Kordík, odborný garant metodiky AI dětem a proděkan pro spolupráci s průmyslem na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze.

Učebnice je jednoduchá, snadno pochopitelná a praktická. Děti s ní mohou pracovat zcela samostatně. Na 13 zábavných příkladech snadno a intuitivně porozumí, co je strojové učení a rovnou si vyzkouší práci s ním na programovací platformě Scratch. Čeští odborníci v oblasti umělé inteligence a vzdělávání se jednomyslně shodují, že je velmi kvalitně zpracována. 

Chcete-li podpořit vznik českého vydání této učebnice, přispějte zakoupením jedné z odměn. Učebnice pak díky Vaší podpoře vyjde 19. srpna 2022. 

Přispět na dokončení této učebnice můžete zde.