Už devátý ročník inspirativního setkání pro studenty a mladé lidi TEDxYouth Prague se konal v podvečer jedenáctého května v žižkovském Atriu. Na této celosvětově známé konferenci vystoupilo několik mladých lidí, kteří stojí za zajímavými a úspěšnými projekty. V seriálu na YouTube Prahy školské vám přinášíme rozhovory s některými z řečníků.

V prvním rozhovoru jsme pro vás vyzpovídali tvůrkyni projektu Nekrachni Mariu Šimůnkovou. O tomto zajímavém startupovém projektu jste se na Praze školské mohli dočíst už dříve v rozhovoru s jejím spolupracovníkem Jakubem Rychlým.

Co oba mladé studenty vedlo k tvorbě takového projektu? „Hlavním impulzem bylo, když jsem v oktávě na střední škole začala přemýšlet, co mě bude čekat v červenci, až se odstěhuju pryč, a jednou z důležitých složek byly finance. Začalo mi docházet, že si ze střední školy neodnáším žádné praktické informace a jsem vypuštěna do dospělého světa bez toho, abych si připadala připravená,“ říká Maria Šimůnková v rozhovoru před vystoupením na akci.