Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Peníze na přijímání dětí uprchlíků mohou školy získat také prostřednictvím sbírky

22. 04. 2022 - Martina Podškubková

Spousta škol se v poslední době po odeznění největších vln onemocnění covid - 19 potýká s novým problémem. Tím je příliv dětí uprchlíků, kteří přicházejí z válkou zasažené Ukrajiny. Měli by pro ně zajistit místo v lavicích, kurzy češtiny, smysluplné trávení volného času. Mnohým z nich však na to nestačí prostředky z rozpočtu a řeší, kde na to vše vezmou peníze. Řešením může být vypsání sbírky na sbírkové platformě Donio.

„Válka na Ukrajině a následná uprchlická vlna do České republiky zásadně zasáhla do fungování mnoha škol u nás. Školy velmi často nemají na vybavení tříd, pořízení učebnic nebo školních pomůcek. Problémy také vznikají v oblasti komunikace s ukrajinskými žáky – je nutné mít ve třídě překladatelku. Je evidentní, že není v možnostech zřizovatele, aby finančně řešil každý výdaj,“ říká Ivana Valkusová, fundraising poradce Donio.

Z legislativního hlediska může škola (příspěvková organizace) přijímat dary se souhlasem zřizovatele. Sbírku může pro tyto účely založit i se školou úzce spolupracující spolek.

Pokud
tedy i ve vaší škole řešíte nedostatek financí na zajištění hladkého přijímání dětí uprchlíků, více informací vám podá paní Ivana Valkusová na e-mailu ivana@donio.cz.

Fotografie od uživatele Artem Podrez ze služby Pexels.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram