Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Organizace Muzesmluvitcesky.cz organizuje kurzy českého jazyka

12. 08. 2022 - Martina Podškubková

Podle odhadů zhruba třetina Ukrajinců, kteří k nám uprchli před ruskou agresí v jejich domovině, v Česku zůstane. Pro jejich nejhladší zapojení do života v nové zemi je velmi důležité, aby se rychle naučili novou řeč. Proto spolek Můžeš Mluvit Česky z.s. podporuje vzdělávání Ukrajinců a snaží se jim usnadnit začlenění do života v České republice. První kurzy českého jazyka startují už v příštím týdnu v Praze a Poděbradech.

“Uprchlíků na našem území je najednou příliš mnoho na to, aby bylo možné jejich výuku češtiny zajistit standardní cestou jazykových škol a večerních kurzů,“ píše spolek na svém webu a zároveň hledá zájemce o vedení kurzů češtiny pro cizince. Tito lektoři získají zdarma intenzivní dvoutýdenní online kurz “Jak vyučovat První kroky v českém jazyce pro cizince”. Toto online školení pro lektory vytvořila Karlova Univerzita (UJOP) a spolek Můžeš Mluvit Česky jej vybraným lektorům zaplatí.

První kurzy pro nejrychlejší zájemce startují už v týdnu od 15. srpna. Každý kurz trvá pět týdnů a lekce probíhají vždy 2x týdně 90 minut v pondělí a ve středu. 

Kurzy v Praze: 15.8. - 14.9., pondělí + středa 16:00 - 17:30, Voršilská 1, Praha 1  
registrujte se zde
Kurzy v Poděbradech: 15.8. - 14.9., pondělí + středa 14:00 - 15:30, zámek Poděbrady, Jiřího nám. 1/8, Poděbrady 
registrujte se zde

Více informací o kurzech a plánovaných aktivitách spolku najdete na jejich stránkách Muzesmluvitcesky.cz.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram