Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Olympijský festival v Praze nabídne i příměstské tábory pro děti

08. 06. 2021 - Martina Podškubková

Pražští radní odsouhlasili poskytnutí mimořádné finanční podpory ve výši 7 milionů korun na realizaci projektu Olympijský festival Tokio 2020. Součástí této multisportovní akce budou i příměstské tábory pro děti od sedmi do patnácti let. Akce konající se v době Olympijských her v Tokiu má za cíl přenést jejich atmosféru do měst a regionů prostřednictvím vybudování sportovního parku, ve kterém návštěvníci mohou nejen sledovat přímé přenosy z olympijských her, ale mají i možnost vyzkoušet si širokou nabídku sportů a společně fandit národnímu týmu.

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s Olympijským festivalem Praha také pořádá během letních Her XXXII. olympiády v Tokiu příměstský Olympijský tábor. Ve dvou týdenních turnusech si děti vyzkouší pět různých sportů. Budou také fandit českým sportovcům v Tokiu, dostanou tričko z olympijské kolekce, medaili a diplom.

„Je důležité, aby se Praha po pandemii a dlouhém lockdownu dostala zpět do formy. I naše dobrá fyzická kondice hraje roli při tom, jak náš zdravotnický systém a společnost zvládají podobné krizové situace. Sport je jednou z nejlepších forem prevence mnoha zdravotních problémů, proto dotace na podporu sportu a tělovýchovy plní v Praze velmi důležitou roli. Obzvlášť v této době je třeba zůstat co nejvíce fit, fyzicky i psychicky,“ uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Tábory pro děti jsou dostupné v termínech 23. až 30. července 2021 a 2. až 8. srpna 2021 v areálu Olymp ve Stromovce.

Přihláška a další informace k táborům pro děti jsou dostupné zde.

Foto: zdroj www.olympijskyfestival.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram