Cookie Consent by Free Privacy Policy website

O titul Zlatého Ámose se utká šest učitelů

15. 03. 2022 - Martina Podškubková

Ze semifinále oblíbené soutěže o nejlepšího pedagoga uplynulého roku vzešlo šest finalistů. Ti byli oznámeni na slavnostním vyhlášení v pátek 11. března, které se konalo v zrcadlových sálech ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. O titul 29. Zlatého Ámose se utkají tři ženy a tři muži.

Do semifinálového kola postoupilo patnáct vítězů regionálního kola, které se uskutečnilo online. V tom své pedagogy obhajovali jejich žáci. Do semifinále měli žáci své nejoblíbenější učitelky a učitele vybavit třemi předměty, které symbolizují jejich vzájemný vztah a které jim pomohou k postupu do finále.

Nejlepší výkon předvedlo následujících šest učitelů: Monika Lédlová ze ZŠ v Unhošti, Josef Mach z Gymnázia Tachov, Eliška Sahajová ze ZŠ Přerov, Velká Dlážka, Tomáš Sajdl ze ZŠ Josefa Gočára v Hradci Králové, Jana Šírová ze ZŠ v Rokytnici nad Jizerou a Marek Valášek z Anglicko českého gymnázia Amazon v Praze. Tato šestice se utká ve finále o tituly Ámos sympaťák, Dětský Ámos a Zlatý Ámos 2022.

Učitelé byli nejen hlavními protagonisty semifinále, ale zároveň byli i porotci. Sami totiž rozhodovali o tom, kdo je bude reprezentovat ve finále.

Fantazie a nápaditost dětí šly ruku v ruce s přesvědčivou prezentací jejich učitelů. Robot, kamera, mapa, záchranný kruh, plyšák, tričko, plakát s fotografiemi a básničkami dětí, ale třeba i brambora, sušenky či tabulka čokolády, to všechno může dokládat, jak moc a proč mají děti své kantory rády, proč si jich váží a respektují je.

Finále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos je už tradičně spojeno s oslavou Dne učitelů. O Ámosovské tituly bude šestice statečných usilovat společně se svými žáky v pátek 25. března od 14 hodin v kongresovém sále pražského hotelu Olšanka. Kdo se nemůže finále zúčastnit osobně, bude mít možnost celý průběh sledovat v přímém přenosu ČT na iVysílání. Slavnostní oficiální korunovace je naplánována na sobotu 26. března na galavečeru Zlatého Ámose v pražském hotelu Ambassador, Zlatá Husa od 19 hodin. „Večer je zároveň poděkováním všem učitelkám a učitelům, kteří zvládli výuku i v náročných podmínkách pandemie,“ říká zakladatel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Pokud i vy chcete pedagogům poděkovat, můžete si zakoupit vstupenky na www.zlatyamos.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram