Nejoblíbenějším učitelem pro tento rok se stal opět po roce učitel z pražské školy, na trůnu krále učitelů vystřídal středoškolský pedagog Marek Valášek loňského vítěze Tomáše Pírka. Vyučující matematiky na Anglicko-českém gymnáziu Amazon v Praze 1 se stal již osmnáctým mužem na tomto postu. Kromě hlavní ceny opanoval také soutěž Ámos ČT a ovládl také internetovou anketu o Ámose sympaťáka. Pomyslnou korunu mu ve finále, které se konalo v pátek 25. března v Hotelu Olšanka, předal ministr školství Petr Gazdík.

Marek Valášek kromě výuky matematiky natáčí videa na svůj kanál na YouTube, vytváří videokurzy k přijímacím zkouškám z matematiky pod názvem LearnTube a je zakladatelem matematického portálu Mathematicator, kde se mohou studenti připravit k úspěšnému zvládnutí přijímacích zkoušek jak na střední, tak na vysoké školy, nebo na zkoušky na vysokých školách.

Uděleny byly také tituly Dětský Ámos, kterého vyhrál matematikář Josef Mach z Gymnázia Tachov, a Dálkový Ámos, jímž se stal taktéž vyučující matematiky ze Základní školy a mateřské školy Josefa Gočára v Hradci Králové Tomáš Seidl.

Vítězové jednotlivých anket vzešli z 80 nominovaných učitelů z celé republiky. Nominace posílali jejich žáci a z nich pak porota vybrala 16 semifinalistů. Ve finále 29. ročníku této populární soutěže se následně utkali tři učitelé a tři učitelky.

Zdroj fotografie: Twitter ministra školství Petra Gazdíka