Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nová vzdělávací platforma Based: Od studentů pro studenty

21. 09. 2023 - Babeta Frischmannová

Vzdělávání, které studenty připraví na skutečný dospělý život – to a mnohem vice nabízí nová studentská vzdělávací platforma Based, doprovázená heslem „od studentů pro studenty“, pomoci má ale také učitelům. 

CO SE VE ŠKOLE NEDOZVÍTE

Ačkoliv studenti dennodenně memorují přehršel informací, znalosti, které by skutečně potřebovali do života, mezi nimi často chybí – ve škole na ně totiž zkrátka nezbude čas. Cílem projektu Based, zrealizovaným ve spolupráci s Prahou školskou, je tato důležitá témata studentům přiblížit, rozšířit tak jejich obzory a zároveň je připravit na výzvy každodenního života. 

„Většina z nás si čas od času postěžuje na to, že se ve škole učí zbytečné informace, a ty, které bychom opravdu potřebovali vědět, se nedozvíme. Proto jsme se rozhodli vzít věci do vlastních a přišli s Based,“ říká manažerka projektu, Tereza Dejmková. 

CO JE BASED? 

Platforma Based nabízí vzdělávací obsah ve formě několika pořadů, které se věnují oblastem finanční gramotnosti, sexuální a zdravotní výchovy, soudobých dějin, práva, informační a mediální výchovy a politologie. Jednotlivé díly vznikají ve spolupráci s odborníky na dané téma a jejich obsah je určen nejen studentům, kteří si chtějí rozšířit obzory, ale také pedagogům, kteří je mohou využít při výuce. 

Pořady jsou volně dostupné na webových stránkách https://jetobased.cz/ , kde navíc pod každým videem naleznete metodiku obsahující například pracovní listy pro studenty, nebo tipy pro učitele, jak s tématem pracovat. Cílem přiložené metodiky je „především zohlednění různých stylů učení a lišících se studijních potřeb jednotlivých žáků, “ vysvětlují autoři projektu na jeho webových stránkách. 

„Věříme, že se Based podaří mladým lidem zodpovědět otázky, které jsme si i my sami ještě nedávno kladli, a usnadní jim vstup do dospělosti,“ dodává Tereza Dejmková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram