Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nosíte paní učitelce nebo panu učiteli dárek na konci školního roku? Přinášíme inspiraci na dárky

27. 06. 2022 - Martina Podškubková

Školní rok 2021/22 se chýlí ke konci a děti už čeká jen posledních pár dní, než si ve čtvrtek přijdou do svých škol naposledy pro vysvědčení. I tento školní rok byl pro mnohé školáky a jejich učitele těžkou zkouškou. Třídy sice již nezely prázdnotou a žáci a studenti se se svými spolužáky a vyučujícími mohli učit ve školách, mnohé z nich však covid-19 potrápil karanténami. Školy navíc řešily také příliv uprchlíků z Ukrajiny a tak už se mnozí učitelé i jejich žáčci těší na zasloužený odpočinek. Čeká vaše dítko jeho první vysvědčení nebo tápete, co by vašeho vyučujícího nejvíce potěšilo? Připravili jsme seznam tipů.

1) květina – asi nejčastějším dárkem, který děti do škol nosí, jsou květiny. Jak se říká, ženu květinou nikdy neurazíte. Co to letos ale udělat jinak a paní učitelce kytičku utrhnout na vlastní zahrádce nebo po cestě do školy? Nekvetou vám právě doma nebo u babičky růže? A nemáte-li vlastní zahrádku ani se vám ve svém okolí nedaří najít žádná květina, zkusme najít v okolí nějakou českou farmu, kde si květiny pěstují sami.

2) něco vlastnoručně vyrobeného – co kdybyste společně s dětmi vytvořili poděkování s obrázkem. Věřte, že každou paní učitelku nebo pana učitele potěší něco, co děti samy vytvořily. Pokud prvňáček napíše sám dopis, bude určitě jeho vyučující potěšen, nebo potěšena, že se naučil psát a sám se na dárku podílel.

3) jedlý dárek – znáte dobře vaši paní učitelku nebo učitele a víte, že má rád/a třeba oříšky nebo sušené ovoce? Můžete tedy směle připravit takový balíček. A může to být i láhev vína. „Cokoliv, co dítě donese, potěší. Není to klišé, je to pravda. I když se jedná o 59. hrneček nebo o desátou bonboniéru (a vy čokoládu nejíte), ten pocit, že vám někdo chce poděkovat za vaši práci a potěšit vás, je mnohem důležitější,“ uvádí na svém blogu ucitelnice.cz jeho autorka Miriam Hejzlarová.

4) společný dárek za celou třídu - máte-li dobré vztahy s ostatními rodiči, může být pro všechny jednodušší se dohodnout a věnovat vyučující nebo vyučujícímu společný dárek, na který se složí všichni. Může to být třeba poukázka na masáž, do knihkupectví, podle toho, zda znáte zájmy vašeho učitele nebo učitelky.

Napadá vás ještě něco zajímavého? Napište nám tipy, rádi je zveřejníme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram