Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nevíte, jaké vybrat dětem kroužky? Zajděte na festivaly kroužků

31. 08. 2021 - Martina Podškubková

Nemáte stále jasno v tom, co by vaše dítě bavilo a kde by mohlo efektivně trávit čas po škole nebo školce? V měsíci září se v Praze uskuteční několik zábavných programů, na kterých si děti mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní i nesportovní aktivity, a vyberou si, co by je nejvíce bavilo.

Už nadcházející víkend na děti čeká projekt Wannado Festival. Jedná se o největší sportovní náborovou akci v České republice, jejímž cílem je vedle plošného zapojení široké veřejnosti do sportovních a volnočasových aktivit také osvěta a představení sportu jako součásti zdravého životního stylu. Uskuteční se 4. září od 10 hodin v prostorách Branické louky.

„Tato akce umožňuje rodinám a široké veřejnosti zažít a vyzkoušet si maximum sportů v jeden den na jednom místě. Na festivalu se objeví mnoho zajímavých projektů podporující pohyb a zdravý životní styl, dále možnost získat klíčové informace od sportovních lékařů, fyzioterapeutů či psychologů. Děti naopak ocení příležitost setkat se se svými hrdiny, mistry světa či medailisty a nechat se inspirovat. Sport je důležitou prevencí mnoha civilizačních chorob a je proto důležité udržovat sebe a své děti aktivní a fit,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Letos se koná již 11. ročník tohoto tradičního festivalu. Za dobu pořádání tohoto festivalu si v Praze našlo cestu do sportovních a volnočasových klubů bezmála 11 tisíc dětí a mládeže. Každoročně se na akci v Praze prezentuje v průměru 140 sportovních klubů a zúčastní se jí průměrně 13 tisíc návštěvníků. Na děti letos čekají sportovní aktivity, překážkové dráhy, soutěže, exhibiční vystoupení a také osobnosti ze světa sportu v čele s Jaromírem Jágrem, Radkem Štěpánkem nebo Janem Železným.

Další podobnou přehlídku kroužků s názvem Hurá na kroužky pořádá také Galerie Harfa ve spolupráci s Městskou částí Praha 9, kde během 11. a 12. září vždy od 10 do 19 hodin zažijí děti zajímavý zábavně edukativní program. Děti se mohou těšit na volné lekce a ukázky kroužků jako hokej, florbal, mažoretky, inline bruslení, kreativní kurzy, karate, Sokol, atletiku, taneční školu či divadelní kurzy.

Podobný program připravila pro děti také kbelská městská část. Druhý ročník Kbelského kroužkobraní je na programu 12. září od 16 do 18 hodin v ekocentru Dřevák Kbely. Událost pořádá Devatenáctka, Lesy hl. m. Prahy a ÚMČ Praha 19.

Širokou nabídku kroužků nejrůznějšího zaměření mají také domy dětí a mládeže po celé Praze. Jejich přehled najdete zde.

Pořádá vaše městská část podobnou akci? Napište nám na podskubkova@prahainovacni.eu, rádi informaci zveřejníme na našich stránkách.

Foto: zdroj facebook Wannado festivalu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram